Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 01-05-2021 15:10   Güncelleme : 01-05-2021 15:26

Minik Eller Bu Projeyle Üretiyorlar

Çarşamba  Anafartalar  İlkokulu 4A sınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin   danışmanlığında  uluslararası  düzeyde  bir  proje  olan   “Green  Products  For  Green  Europe! We  Can  Do  It! ’’ (Yeşil  Avrupa İçin Yeşil Ürünler Yapabiliriz!) adlı eTwinning  projesini  yürütüyorlar. 3 farklı ülke öğrencilerinin yer aldığı projede, öğrenciler yöresel ve organik bir ürün üretmeye çalıştılar.

Minik Eller Bu Projeyle Üretiyorlar

Ürün tanıtımında konuşan okul müdürü İsa Kuru, “Okulumuzdaki eTwinning  projeleri  başarılı bir şekilde sürdürülüyor,  4-A  sınıf öğretmeni Mehmet Cerav’ın rehberliğinde yürütülen  “Green Products For Green Europe! We Can Do It!’’projesi  de çeşitli etkinliklerle  başarılı şekilde yürütüldü ve proje takviminde sona yaklaşıldı‘’dedi.

Mehmet Cerav,  “Green Products For Green Europe!We Can Do It!’’  Projesi, ortağımız Hırvatistan’da iki kategoride ulusal proje olarak seçilmiştir. Hırvatistan genelinde tüm okullarda uygulanacaktır. Projemizi yürütürken uzaktan eğitim döneminde ve yüz yüze eğitim döneminde öğrencilerimizle sürekli etkileşim içerisinde yürüttük. Proje kapsamında öğrencilerimizin matematiksel, dilbilimsel, tasarım, işletme ve pazarlama becerilerini geliştirecek çalışmalar yaptık. Ayrıca web 2 araçlarını kullanarak geri dönüşümle ilgili faaliyetler gerçekleştirdik, belirli gün ve haftaları etkili bir şekilde kutladık, güvenli internet kullanımını öğrendik, el becerisi, dikkat ve koordinasyon gerektiren etkinlikler yaptık. Proje ürünü olarak ekolojik, yöresel, organik, çevreye saygılı, yeşil tüketiciye hitap edecek bir ürün olarak fındık ezmesi yaptık. Ürün üretilirken zararlı kimyasal maddeler kullanılmadan, yöremizde yetişen fındık kullanılmıştır.  Öğrencilerimiz ürünümüzün markasını ‘‘MİNİK ELLER’’ olarak belirlediler. Projemiz Mayıs ayı itibariyle  sonlandırılacak. Anafartalar İlkokulu 4A sınıfı öğrencileri “Green Products For Green Europe! We Can Do It! ’’  Projesinde  ders kazanımlarımızı web2 araçlarını kullanarak öğrendiler. Ayrıca eğlenceli şekilde  organik bir ürün olan ‘‘MİNİK ELLER’’fındık ezmesini ortaya çıkarmaktan  çok mutlu oldular’’ dedi.

Haber: Arzu KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA