Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 15:40

OKE'den Yangın Açıklaması

Oltan Köleoğlu Enerji(OKE) tarafından Afyon ili Çay ilçesinde bulunan biyokütle enerji santralinin depolama alanında çıkan yapılan yangınla alakalı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

OKE'den Yangın Açıklaması

OKE tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Afyonkarahisar ili Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Tesisimizde dün akşam saatlerinde çıkan yangın, tarımsal atık olarak değerlendirdiğimiz ağaç köklerinin, odun ve tomrukların depolandığı alanda başlamıştır. 

“Yangın, yanma ihtimali oldukça düşük olan, toprağı yoğun ve nem oranı yüksek ağaç köklerinin olduğu alanda ve 4 farklı noktada aynı anda çıkmıştır.” Jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış nedenini incelenmeye devam etmektedirler. 

Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında olağanüstü yangın sistemlerine sahip olmamız yangını 2 saat içinde kontrol altına almamızı sağlamış olup tesise sıçrama olmamıştır. 

Yangının kontrol altına alınmasında “büyük bir fedakarlıkla çalışan, bizlere yıllardır ürünlerini veren yöre halkına, çiftçilerimize, devletimize, yerel yönetimlerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler. Konuya ilişkin süreci önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtiriz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA