Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 06-05-2021 17:30

Organik Fındık Üreticileri Fındığına Bakıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkede 17 günlük kapanmaya gidilirken, Çarşamba ilçesinde organik fındık üreticileri de diğer üreticiler gibi bahçesinde fındığının bakımını gerçekleştiriyor.

Organik Fındık Üreticileri Fındığına Bakıyor

17 günlük kapanmanın üreticiye yaradığını dile getiren Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanmanın ilan edilmesiyle üreticilerimiz bahçelerinde fındıkları ile ilgilenmeye başladı. İlçemizde esnaflık yapan ancak fındık bahçesi olan üreticilerimiz var ve bu 17 günlük kapanmada herkes ürünü ile ilgileniyor. Bu 17 günlük kapanma üreticimizin işine geldi diyebiliriz” şeklinde konuştu.

BU SENE ORGANİK FINDIK BOL

Ziyaret ettikleri üreticilerin bahçelerinde fındıklarda incelemelerde bulunduklarını da dile getiren Bakır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Üreticilerimiz şu anda bahçelerinde ilaçlama ve temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor. Bizde elimizden geldiğince üreticilerimizi ziyaret ederek fındıkla alakalı fikir alışverişinde bulunuyoruz. İnceleme yaptığımız bahçelerde de doğum yapan fındıklarda bol miktarda fındık olduğunu görüyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyemiz ve DOKAP tarafından da üreticilerimize ekipman ve makine desteği gerçekleştirildi. Üreticilerimiz bu makineleri ortak olarak kullanıyor ve bu makine ve ekipmanlarda üreticilerimize fayda sağlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyemize ve DOKAP’a bu desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah bereketli bir hasat dönemi geçireceğiz.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA