Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 07-05-2021 14:23

“Kapanma Üreticiye Yaradı”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanmanın üreticilere yaradığını söyledi.

“Kapanma Üreticiye Yaradı”

Ovacık Mahallesi’nde Alaattin Bal isimli üreticinin bahçesini ziyaret eden ve sokağa çıkma kısıtlamalarında üreticilerin tarla ve bahçelerine daha çok zaman ayırdığını söyleyen Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Aydemir, “Koronavirüs pandemisinde ilk vaka bir seneden fazla bir süre önce ülkemizde görüldü. Artan vaka sayıları sonrasında devletimiz tarafından verilen sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte köyünde tarlası ve bahçesi olan ancak ilçe merkezinde işyeri olan vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlamalarında tarla ve bahçeleri ile daha çok ilgilenmeye başladı. Bu da ilçemizde üretimin ve üretim kalitesinin artmasına vesile oldu” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİLERİMİZ BAHÇE VE TARLALARINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Bilim Kurulu’nun da tavsiyeleri ile 17 günlük tam kapanmayı açıklamasının üreticiye yaradığını dile getiren Aydemir sözlerine şu şekilde devam etti:

“Geçtiğimiz Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu ile görüşmeleri sonrasında koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan saat 19.00’dan 17 Mayıs saat 05.00’e kadar 17 günlük tam kapanmayı açıkladı. Şu anda ülke olarak tam kapanmadayız. Çarşamba Ovası’nda mısırdan fasulyeye, fındıktan kiviye, domatesten salatalığa pek çok ürün yetiştiriliyor ve şu anda ekim ve bakım zamanı, bununla alakalı olarak da üreticilerimiz bahçelerinde ekim ve bakım işlerini gerçekleştiriyor. Bu kapanma üreticimize yaradı. Kapanma süresinde üreticimizin her zaman yanlarında olduklarını gösteren Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, emniyet ve jandarma idarecilerimize ve personellerine teşekkür ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA