Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 07-05-2021 16:04

Çarşamba’da Katlı Otopark Temeli Atıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ilçenin doğu yakasına kazandıracağı mekanik katlı otopark inşaatının temeli Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katılımı ile atıldı.

Çarşamba’da Katlı Otopark Temeli Atıldı

Temel atma töreninde konuşma gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çarşamba dışında il merkezinde Subaşı’nda da mekanik otopark inşaatımıza başladık. Bugünde Çarşamba’da 214 araç kapasiteli 7 katlı yer üstü mekanik bir otoparkın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. İşletme maliyeti nispeten düşük olacak ve Çarşambalı hemşerilerimize hizmet verecek. Bu otoparklarımızın en büyük özelliği araç park edilirken emniyet noktasında da en güvenli otopark sitemine sahip, teknoloji ve yazılım sistemiyle çalışıyor. Vatandaş aracını getiriyor, asansöre koyuyor ve elektronik olarak düğmeye bastığında sistem aracı en uygun olan yere park ediyor ve işi bittiğinde vatandaş fişini okuttuğunda asansör aracı araç sahibine getiriyor. Çarşamba ilçemizin Doğuyakası’nda otopark sorununa çözüm üretecek olan mekanik otoparkımızı en geç 2022 yılının Mayıs ayında hizmete almayı planlıyoruz. Allah kazasız, belasız inşaatı yapmayı nasip etsin, mekanik katlı otoparkımız inşallah Çarşamba ilçemize hayırlı olsun. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Demir’in konuşmasının ardından temel atma töreni gerçekleştirilirken, temel atma törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ve daire amirleri katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA