Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 18:10

Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğrencilerinden eTwinning Projesi

Samsun Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Türkiye, Azerbaycan, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Kuzey Makedonya, Moldova Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan ortaklı, dahil oldukları uluslararası “Web 2 Diary My Digital Workshop” adlı “eTwinning” projesi ile uzaktan eğitim sürecinde kendilerini sosyal, kültürel ve dijital anlamda geliştiriyorlar.

Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğrencilerinden eTwinning Projesi

Proje danışman öğretmeni Cansu Güden, proje sayesinde pandemi sürecinde öğrencilerin, proje kapsamında uzaktan eğitime katkısı olacak çeşitli web 2 aracının kullanımını öğrendiklerini söyledi.

 Ses ve avatar özelliği olan “Voki” aracı ile kendilerini proje ortağı öğretmen ve öğrencilere tanıttılar ve hem Türk hem yabancı ortak okulların öğrencilerini uygulamalar ve online toplantılar ile tanıma fırsatı buldular. Ses kayıt özelliği olan “vocaroo” aracı ile yöresel türküler söylediler, “Emaze” uygulaması ile okul, şehir ve ülkemizi ortak okullara tanıttılar.

Yılbaşında yabancı ortak okullardan öğrencilerle birbirlerine e-kartlar yolladılar ve ortak bir 2021 takvimi oluşturdular. “Pixton” ile karikatürler, salgın hastalıklar ile ilgili videolar oluşturdular. Kodlama çalışmaları yaptılar.

“Google slaytlar” ile ülkemiz geleneksel el sanatlarını tanıtan çalışmalar yaptılar. “Storyjumper” aracı ile de görüntülü bir e-kitap oluşturdular. Ayrıca, online eğitim sürecinde daha çok kullandıkları interneti doğru kullanabilmek için dijital güvenlik hakkındaki çalışmalara katıldılar.

Okul Müdürü Hasan Durmuş, öğrencilerin yaptıkları bu proje ile hem eğitim- öğretim süreçlerine katkı sağlayıcı çalışmalar yaptıklarını, hem ülkemizi tanıttıklarını hem de eğlendiklerini ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA