Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 10-05-2021 15:26

Vali Dağlı’dan Hayatını Kaybeden Sağlık Personellerinin Ailelerine Ziyaret

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs hastalığına yenilerek hayatını kaybeden sağlık personelleri Rıfat Ataseven ve Osman Tiryaki’nin ailelerine bayram ziyaretinde bulundu.

Vali Dağlı’dan Hayatını Kaybeden Sağlık Personellerinin Ailelerine Ziyaret

Koronavirüs hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden ambulans şoförü Rıfat Ataseven ve sağlık personeli Osman Tiryaki’nin ailelerine bayram ziyareti gerçekleştirdikten sonra açıklama yapan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Koronavirüs hastalığı nedeniyle 12 sağlık çalışanımızı Samsun’da kaybettik. Bizlerde sağlık çalışanlarımızın ailelerine Ramazan Bayramı nedeniyle ziyarette bulunarak yarasını biraz olsun sarmak istiyoruz. Koronavirüs pandemisinde 3-4 hafta haftalık vakalarda Türkiye’de birinciydik ve şu anda 40. sıraya kadar geriledik. Pandemiye karşı çalışmalarımızı kaymakamlıklarımızla, belediyelerimizle, kolluk kuvvetlerimizle sürdürüyoruz. Önümüzde Ramazan Bayramı var ve geçen sene olduğu gibi bu bayramı da eskisi gibi yaşayamayacağız. Benim vatandaşlarımızdan isteğim bayramda akraba, eş, dost ziyaretinde bulunmasınlar. Geçtiğimiz günlerde Salıpazarı, Ayvacık gibi ilçelerimizde ziyaretlerden dolayı virüs bulaşlarının yaşandığını gördük ve vaka sayısını düşürmeye başladığımız bu günlerde tekrar eskiye dönmek istemiyoruz. Ülke olarak 4 kez pik gördük ve artık bunların tekrar yaşanmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Dağlı’ya ziyaretlerinde Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şevki Gülay ve Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz eşlik etti.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA