Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 12-05-2021 16:23

Devlet-i Aliyye Ocakları’ndan İsrail’e Tepki

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından Filistin’e ve Mescid-i Aksa’ya saldırı gerçekleştiren İsrail’e tepki için basın açıklaması gerçekleştirildi.

Devlet-i Aliyye Ocakları’ndan İsrail’e Tepki

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı adına Çarşamba Adapark mevkiinde basın açıklaması gerçekleştiren Başkan Serkan Öztoprak şunları söyledi:

“Kudüs davası, Devlet-i Aliyye Ocakları’nın namus davasıdır. Katil İsrail devletinin ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu saldırılar bizleri derinden yaralamıştır. Özellikle seçilen gün ve zamanda çok manidardır. Bu mübarek günlerde yapılan bu barbarlık ve devlet terörü uluslararası kuralları hiçe saymaktan ileri gitmiştir. Kırmızı çizgimiz olan Kudüs yangın yeridir. Verilen bu namus mücadelesi tüm Müslüman fertlerine ders niteliğindedir. Kudüs halkının bu haklı direnişine destek için bizlerde burada tepkimizi dile getirmek adına toplanmış bulunmaktayız. Cennet mekan Sulatn Abdulhamit Han’ın demiş olduğu gibi; ‘kanla alınan toprak ancak kanla verilir’ inancı ve bilinci ile halkımızı bu kutlu direnişe destek vermeye davet ediyoruz. Mazlum coğrafyalarda hala bir umut olarak beklenen Osmanlı ruhunun varisi olan Türkiye Cumhuriyeti halkı olarak kanımızın son damlasına kadar Siyonist katiller karşısında kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz ve buradan haykırıyoruz: KAHROLSUN İSRAİL.”

Basın açıklamasına Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı üyeleri katıldı.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA