Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 18-05-2021 13:49

Peygamberim(SAV)in Güzel Ahlakı eTwinning Projesi Kapsamında 11 Ayın Sultanı Dergisi Hazırladılar

Dumlupınar İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hanife Demir ve Fatih İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yeter Küçükkazdal’ın yürütücülüğünü yaptığı Peygamberim( SAV)in Güzel Ahlakı eTwinning projesi kapsamında projedeki öğretmen ve öğrencileri karışık takımlar oluşturarak Ramazan ayına özel bir dergi çıkardılar.

Peygamberim(SAV)in Güzel Ahlakı eTwinning Projesi Kapsamında 11 Ayın Sultanı Dergisi Hazırladılar

Dumlupınar  ilkokulu müdürü Sinan Işıtan’ın da destek verdiği ve 8 farklı şehirden 10 öğretmen ve 90 öğrenci tarafından yürütülen “Peygamberim (SAV)in Güzel Ahlakı” eTwinning Projesi kapsamında öğrenciler “Güzel Ahlak” örnekleri sergiliyor ve yaşamlarında bunları uyguluyorlar.

Peygamberimiz Hz Muhammed(SAV)’in hayatından ve hadislerinden yola çıkarak öğrencilere yaratıcı, bilimsel düşünmeyi, araştırma yapmayı ve ahlaki değerleri kazandırmayı amaçlayan projede; öğrencilerin günlük hayatlarında ailelerine, akrabalarına, arkadaşlarına, çevresindeki canlı ve cansız tüm varlıklara, doğaya karşı nasıl davranmaları gerektiği hakkında Peygamberimizin hayatından örnekler sunulmuştur. Öğrencilerin ilgi, yetenek, becerileri ve 21. Yüzyıl gereksinimleri göz önüne alınarak disiplinler arası bir yaklaşımla ilerleyen projede 5 aylık bir çalışma planlanmış olup her ay belirlenen Hadisi Şerifler doğrultusunda amaçlanan ahlaki değerlere yönelik çalışmalar yapılmıştır. Her ay belirlenen Web2 aracı kullanılarak da öğrencilerin teknoloji konusunda gelişimi sağlanmıştır.

Maske kullanımı, diş temizliği, yemek adabı,  hasta ziyareti, anneye- babaya iyilik,yaşlıya hürmet, selamlaşma, oruç, bayramlaşma ve deneyle soru sorma bugüne kadar yapılan etkinliklerdir.

Ramazan ayı ve oruç tutmanın önemini ele alındığı bir de dergi çıkaran proje öğrencileri ve öğretmenleri çalışmalarını sanal bir sergiyle tamamlamıştır.

11 AYIN SULTANI DERGİSİ

https://www.flipsnack.com/enes7/peygamberim-g-zel-ahlak-dergi-al-mas.html

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA