Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 17:19

Avusturya SAMDER 19 Mayıs'ı Kutladı

Avusturya Samsunlular Derneği(SAMDER), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yılını coşkuyla kutladı.

Avusturya SAMDER 19 Mayıs'ı Kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ı kutlamaları Avrupa’da yaşayan Samsunlular arasında da coşkuyla sürüyor.

“Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı 102 yıl önce Samsun’a çıkarak başlatması bizler için gurur kaynağıdır” diyen Avusturya’da yaşayan Samsunluların kurduğu Sam-Der, kuruluşundan bu yana her sene 19 Mayıs’ta çeşitli etkinlikler düzenleyerek bu coşkuyu Avrupa’da da yaşatıyor. Bu sene Pandemi nedeniyle sadece Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları ile düzenlenen etkinlik yine Sam-der bünyesinde gerçekleşti.

Sam-der Başkanı İrfan Korkmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yapılan konuşmaların ardından, çocuklar sahnede yeteneklerini sergilediler. Bach ve Mozart dinletilerinin yanı sıra geniş bir repertuarla Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı. Etkinlik Sam-der Gençlik Kolları tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okunarak sonlandı. Derneğin amacı kültürümüzü ve tarihimizi genç kuşaklara aktarmak, dilimizi etkin bir şekilde kullanmak ve birlik ve beraberliğimizi dinamik tutmak olarak aktarılıyor. Önümüzdeki senelerde daha çoşkulu ve geniş kapsamlı organizasyonlarla bu özel bayramı kutlamayı hedefliyorlar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA