Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 19-05-2021 14:11

SANTRALDE REDDİ HÂKİM TALEBİ İPTAL EDİLDİ

Çarşamba Biyokütle Santralinde, ilgili davada, Oltan Köleoğlu’nun vekilinin reddi hakim talebi Danıştay İdare Kurulu’nca ret edildi.

SANTRALDE REDDİ HÂKİM TALEBİ İPTAL EDİLDİ

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün konuyla ilgili ortak açıklama yaptılar.

Açıklamayı okuyan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, ilk olarak, takriben 1 buçuk yıl önce Çarşamba Ovası’na kurulmak istenen zehir santraliyle alakalı yapmış oldukları hukuki mücadelenin aralıksız devam ettiğini hatırlatarak, “Ancak ikinci bilirkişi heyetinin müdahil olduğumuz dava dosyasına girdiği andan beş dakika sonra şirket yetkililerinin vekilinin retti hâkim talebinde bulunması çok manidardır. Yani davanın bağımsız yargı tarafından davacıların lehine sonuçlanacağını gören şirket yetkilileri apar topar reddi hâkim talebinde bulunmuşlardır” iddiasında bulundu.

Süreci ve devamını aktaran Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, sözlerini şu açıklamalarla sürdürdü:

LEHİNİZE KARAR VERECEK HAKİMLER Mİ ARIYORSUNUZ?

 “Akabinde reddi hakim talebini incelmek üzere dosya Danıştay İdari Dava Kuruluna gitmiş ve geçtiğimiz günlerde “somut beyanlar ve ilgili kanun maddeleri gereği retti hakim talebinin reddine idari dava kurulu” karar vermiştir.

 Buradan şirket yetkililerine sormak isteriz siz lehinize karar verecek hakimler mi arıyorsunuz?

Türk Milleti adına karar veren bağımsız yargımız bilirkişi raporların da göz önünde bulundurarak sözde biyokütle santrali adı altında kurulan zehir santralinin çevreye olumsuz etkileri olacağını görmüş ve bu yönde karar vereceği de bizler Samsun halkı olarak inancımız tamdır. Daha önce Trabzonspor Başkan Yardımcısı zatın hemşerilik ilişkilerini kullanarak daha Danıştay’ın üyelerinin imzaları tamamlanmadan bunu kamuoyuyla paylaşma hukuksuzluğunu göstermiştir. Buradan Samsun halkı adına ve çiftçilerimiz adına sizlere sesleniyoruz “şu kirli ellerinizi, hemşerilik ilişkilerinizi, siyasi baskılarınızı bağımsız Türk yargısının üzerinden çekin eninde sonunda adalet yerini bulacaktır”.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA