Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 20-05-2021 21:09

Çarşamba’da Su Arıtma Tesisi Açıldı

Çarşamba ilçesinde Durusu-Demiraslan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Çarşamba’da Su Arıtma Tesisi Açıldı

Açılış töreninde konuşma gerçekleştiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bugün Çarşamba için çok önemli bir tesisin hizmete açılış törenindeyiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ben bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Bu tesisle Demiraslan-Durusu hattındaki insanlarımızın içeceği suyun kalitesinin artacağı hem de bu bölgelerdeki insanlarımızın yazın su sıkıntısı artıyor ve su sıkıntısı artıyordu. İnşallah bu tesisimizle hem insanlarımızın su kesintisini sonlandıracağız hem de su kalitesini artıracağız” şeklinde konuştu.

Doğan’ın ardından söz alan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba ilçesine çok önemli bir tesisin kazandırıldığını dile getirerek tesisin Çarşamba’ya hayırlı olmasını diledi.

Programda son olarak söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, su kaynaklarının azalmasına dikkati çekerek, "Azalan kaynaklar ve yükselen sıcaklıklarla önüne geçilemez bir kuraklığın insanlığı beklediğini söylemek durumundayım" dedi.

Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nce inşa edilen Çarşamba Durusu-Demirarslan İçme Suyu Arıtma Tesisi Hizmete Alma Töreni'nde yaptığı konuşmada, tesisin 38 mahalleye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Alt yapı hizmetlerinin önemine işaret eden Karaaslan, zaman içinde yaşam kalitesinin artmasıyla vatandaşın hizmet beklentisinin değiştiğini belirtti.

Karaaslan, doğru su tüketimine işret ederek, "Su hayattır diyoruz. Su hayatın en önemli merkezinde yer alan, olmadığında kıymetini anladığımız olduğunda asla boşa kullanmamız gereken Rabbim'in bir nimeti" dedi.

Türkiye'de bugün su sorunu olmasa da iklim değişiklikleriyle havaların daha çok ısınacağını ve bilinçsiz tüketimle suyun azalacağını ifade eden Karaaslan, şöyle konuştu:

"Azalan kaynaklar ve yükselen sıcaklıklarla önüne geçilemez bir kuraklığın insanlığı beklediğini söylemek durumundayım. Ama biz bugünden önlem almaya, doğru kullanımları hayata geçirmeye, doğru yöntemlerle tarım yapmaya devam edersek eğer inşallah süreci tamamen geri çeviremesek bile süreci uzun bir süreye yaymış oluruz."

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise göreve gelirken söz verdiği tüm sözleri tutmaya alt yapı sorunlarını çözmeye devam edeceklerini söyledi.

Törene, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turan Yazıcı, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA