Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 14:32   Güncelleme : 01-06-2021 14:37

“Bu Ev Kültürümüzü Yansıtacak”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı ilçesinde yapımı devam eden Kültür Evi için açıklama yaparak yapılan Kültür Evi’nin Salıpazarı tarihini yansıtmasını hedeflediklerini söyledi.

“Bu Ev Kültürümüzü Yansıtacak”

240 metrekare alan üzerine 2 katlı olarak Kültür Evi’ni inşa ettiklerini dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemizin geçmişten günümüze tarihini ve kültürünü yaşatacak olan bu eser ilçe turizmine de katkı sağlayacaktır. İlçemiz ilimizde tarihi değerleri ile önemli bir ilçe ve bizde bu güzel ilçemizin değerlerini yaşatmak adına çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İnsanlar için kültürün önemli olduğunu söyleyen Akgül sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kültür Evimiz, Salıpazarı tarihinde geçmişinden gelen kültürünü yansıtacak bir eser olacak. İnşallah yakın zamanda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Belli bir yaşın üzerindeki insanlarımız buraya gelip gördüklerinde eminim ki çocukluklarını ya da gençliklerini hatırlayacaklar. Burası tam bir nostalji köşesi olacak. İnsanlarımız geçmişini bu evde bulacaktır. Özellikle gurbetten gelen vatandaşlarımızı ilgisini çeken Kültür Evimiz fotoğraf meraklılarının da ilgi odağı oldu.Yakın zamanda tamamlanacak olan bu eserimizi ve Salıpazarı ilçemizin diğer güzelliklerini görmeleri için herkesi Salıpazarı’na davet ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA