Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 17:20

Okumuş'tan Çalışma Bakanı Bilgin'e Kritik Ziyaret

Aynı zamanda TİSK Yönetim Kurulu Üyesi olan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bugün TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol Başkanlığındaki TİSK Heyeti ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

Okumuş'tan Çalışma Bakanı Bilgin'e Kritik Ziyaret

“SORUMLU MÜDÜR, TMGD VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ZORUNLULUĞU TEKE İNDİRİLSİN”

PÜİS Genel Başkanı Okumuş görüşmede Bakan Bilgin’e mevzuatla istasyonlara getirilen Sorumlu Müdür, İş Güvenliği Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etme veya hizmet alma zorunluluğunu gündeme getirdi.

Akaryakıt bayilerinin son bir yıldır pandemi nedeniyle satışlarının azaldığına ve ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler sonucunda giderlerinin arttığına dikkat çeken Genel Başkan Okumuş, bayilerin artık bu ek istihdam yükünü taşıyamadığını belirterek aynı amaca hizmet eden bu 3 zorunlu istihdamın teke indirilmesi talebini Bakan Bilgin’e sözlü ve yazılı olarak iletti.

“AKARYAKIT İSTASYONLARINDA 12 SAAT ÇALIŞMA HAKKININ YASALAŞMASINI TALEP EDİYORUZ”

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş görüşmede Bakan Vedat Bilgin’e akaryakıt istasyonlarında 12 saat çalışma hakkının yasalaşması talebini de iletti.

Ülkemizde akaryakıt istasyonlarının 24 saat çalışma esasına göre faaliyetlerini sürdürdüğünü ve yarı kamusal hizmet sunduğunu söyleyen Okumuş, “Kamuda çalışan güvenlik personelinin vardiya sisteminde 12 saat çalışabilmesinin yasallığı gibi, akaryakıt istasyonlarında da 3 vardiya halinde çalışan personellerin 12 saat çalışma hakkının yasallaştırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

TİSK’TEN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN SÜRESİNİN UZATILMASI TALEBİ

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, görüşmede iş hayatını ilgilendiren önemli konuları dile getirerek Bakan Bilgin’e kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılması ve asgari ücret desteği ile ilgili taleplerini iletti.

Haber: Ali KALENDEROĞLU

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA