Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 24-06-2021 12:49

Çarşamba’da Kan Bağışına Yoğun İlgi

Merhum öğretmen Murat Evmek anısına düzenlenen kan bağışı kampanyasında 222 ünite kan bağışı toplandı.

Çarşamba’da Kan Bağışına Yoğun İlgi

Çarşamba Belediyesi, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çarşamba Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türk Kızılayı’nın merhum öğretmen Murat Evmek anısına düzenlediği kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, pandemi dönemi olmasına rağmen 222 ünite kan bağışı toplandı.

Kan bağışı kampanyasına kan bağışında bulunarak destek veren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tüm dünya olarak pandemi sürecinden geçiyoruz. Aşılamanın artması ile vaka ve ölüm oranlarında büyük bir düşüş yaşanıyor. Ancak aynı süreçte kan bağışında da büyük düşüş yaşandı. Her ne olursa olsun kan bir ihtiyaç ve bağışlayacağımız her ünite kan ile hastalarımıza umut oluyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızdan kan bağışında bulunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ve AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden de kan bağışı kampanyasına destekte bulundular.

Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Serdar Bayram da protokol üyelerine teşekkür ederken, Çarşamba ilçesinin kan bağışında her zaman duyarlı bir ilçe olduğunu dile getirdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA