Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 25-06-2021 13:56

Özdemir’den Başarı Mesajı

Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, hafta sonunda sınava girecek öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

Özdemir’den Başarı Mesajı

Konuyla ilgili açıklama yapan Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, “Geleceğimizi imar ve inşa edecek gençlerimizin hayal ve hedefleri doğrultusunda, akademik olarak kendilerini yetiştirmeleri, onları daha ilerilere taşıyacak bir yükseköğretim kurumuna adım atmalarıyla izah edilecek bir süreçtir.

Bu sürecin en önemli eşiklerinden biri de lise eğitimini tamamlamış öğrencilerimizin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavıdır. Eğitim hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olan bu sınavın neticesi, gençlerimizin bundan sonraki hayatlarının da seyrini etkileyecektir.

Ancak asla unutmamalıdırlar ki, hayatta verilen hiçbir emek zayi olmaz; gençlerimiz de gece gündüz demeden yaptıkları çalışmaların karşılığını muhakkak alacaklardır. Dikkat etmeleri gereken en önemli husus, heyecanlarının onları strese sevk etmemesidir. Umutlarını her daim diri tutmalılar; başarılı olacaklarına dair olan inançlarını asla yitirmemelidirler.

Bir süredir hayatımızı etkisi altına alan salgın süreci bizi her konuda etkilediği gibi eğitim konusunda değişimlere sebep olmuştur.  Ancak sürece hızlıca adapte olan öğretmenlerimiz bütün fedakarlıkları yerine getirerek her kademede öğrencilerine ulaşmayı başarmış ve onları gerçek yaşama hazırlamak için elinden geleni yapmışlardır. Bundan dolayı süreçte azimle çalışan öğretmenlerime bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Sınav öncesi bizimle aynı heyecanı paylaşan velilerimizin de bu süreçte öğrencilerimize kalben inanacaklarına, sonucu her ne olursa olsun her öğrencimizin bizim için değerli olduğunun bilincinde olacaklarına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 26 ve 27 Haziran’da yapılacak YKS’de görev alacak öğretmenlere, sınava girecek öğrencilere başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA