Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 26-06-2021 16:22   Güncelleme : 26-06-2021 17:41

İnsanlık Ölmemiş!

Hülya Gürler isimli bir kadın Çarşamba ilçesi Melik Camii’nin şadırvanında el çantası içerisinde bulunan 30 bin lirayı sahibini bularak teslim etti.

İnsanlık Ölmemiş!

Terme’nin Söğütlü Mahallesi’nde yaşadığını dile getiren ve dün Samsun’dan Terme’ye dönerken namaz kılmak için Melik Camii’ne uğradığını ve şadırvanda içinde para olan el çantasını bulduğunu söyleyen Hülya Gürler, “Samsun’da alışverişimi yaptıktan sonra Terme’ye dönerken namaz kılmak için Melik Camii’nde durdum. Bu sırada caminin şadırvan kısmında asılı çantayı buldum. Çantayı açıp içine baktım ve çantanın içerisinde kimlik, bir miktar para ve kredi kartlarını gördüm. Çantayı jandarma karakoluna teslim ettim. Çantanın sahibini bulundu ve vicdanım ve içim rahat edecek şekilde emaneti kendisine teslim ediyorum” diye konuştu.

Terme ilçesinde marketçilik yaptığını ve kendisinin de namaz kılmak için camide durduğunu söyleyen çantanın sahibi Emin Kılıç ise şunları söyledi:

“Dün namaz kılmak için camide durdum ve abdest almak için şadırvana girdim. Abdest alırken çantamı asmak zorundaydım. Ardından telefon geldi ve çantamı unuttum. Ben market işi yapıyorum ve arabayı boşaltırken çantanın olmadığını fark ettik. Ardından acele bir şekilde Melik Camii’ne geldik ve çantanın orada olmadığını fark ettik ve Dikbıyık Jandarma Karakol Komutanlığı’na başvurduk. Bu sabah Karakol Komutanlığı’ndan telefon geldi ve çantanın bulunduğunu söylediler. Hülya hanıma da bu insaniyetli davranışı için teşekkür ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA