Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2021 17:27

Avcı’dan Hal’e Giriş-Çıkış Ücretine Tepki!

​​​​​​​Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Çarşamba Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’ne getirilen ücret zorunluluğuna tepki gösterdi.

Avcı’dan Hal’e Giriş-Çıkış Ücretine Tepki!

Avcı şeker pancarı üreticisinin de zor durumda olduğunu dile getiren Avcı, şunları söyledi:

“Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilerimizin en zor döneminde Çarşamba Hali’ne giriş çıkış ücreti koyması zaten girdi fiyatlarıyla tabir caizse boğuşan çiftçilerimizi ziyadesiyle üzmüştür.

Ayvacık ilçemizin dört mahallesinde şekerpancarı üretiminin yapılması için şeker fabrikası müdürümüz Akif Ulukaya beyefendinin heyetiyle birlikte Belediye Başkanımız Halil Kalaycı, Ziraat Odası Tarım Danışmanlarımız ve Muhtarlarımızla birlikte BAŞALAN ÇARŞIKÖY ÇAMLIKALE ÇÖKEKLİ mahallelerimizde şeker pancarı üretimi için yapılan inceleme sonucunda şeker fabrikası heyeti bu bölgede su temin edildiği takdirde dönüme 10 ton polar oranı en az 18 olacak şekilde şeker pancarı üretimi yapılabileceğini ancak su gerekli olduğunu söylemeleri üzerine tarım ve orman il müdürümüze giderek konuyu arz ettik il müdürümüz İbrahim Sağlam bey hemen DSİ bölge müdürümüzü arayarak bize randevu aldı sayın bölge müdürümüzde konuya sıcak baktı ilçe belediyesinin ilçe kaymakamlığının talebiyle olamaz Bütünşehir Yasası’ndan dolayı ancak Büyükşehir Belediyesi bizden talep eder. Bırakın dört mahalleyi 14 mahalle olsa çözeriz demesi üzerine bizlerde muhtarlarımıza müjdeyi verdik ziraat odası olarak konuyu resmiyete dökerek Ayvacık belediyemiz marifetiyle müracaatımızı Samsun Büyükşehir belediyesine ilettik ancak büyük şehir belediyesi bu talebin bu önderliğin Ayvacık ziraat odası olarak yaptığımızı görür görmez ne bir fizibilite ne bir etüt nede DSİ bölge müdürlüğünde bir görüş yazısı yazmadan hızlıca olumsuz cevabı verdi buradan büyük şehir belediye başkanı Mustafa Demir beye soruyorum sizi Sayın Cumhurbaşkanım çiftçilerimize eziyet etsin diye mi Başkan yaptı? Sayın Cumhurbaşkanımız ekilmemiş bir karış toprak kalmasın derken siz inadına mı yapıyorsunuz bunları!

Sayın Cumhurbaşkanımız kuraklıkla mücadele için kırsalda çiftçilerimize faizsiz yedi yıllık kredi imkanı sağlarken siz bunları değerlendirmeyip DSİ Bölge Müdürlüğü bu konuda yardımcı olurken siz çiftçilerimize bu kötülüğü yüzde 86 oy alan ak partiyi aşağı çekmek için mi yapıyorsunuz bunları bende cumhur ittifakının BBP MKYK üyesi olarak konuyu Sayın Genel Başkanım Mustafa Destici beye arz edeceğim bundan şüpheniz olmasın! Tarım ovası olan Çarşamba Ovası’na göreve gelir gelmez zehir santrali kurdurmak için mikro milliyetçilik yaparak hemşehrinize imar planı değişikliği yaparak Çarşambalıya yaptığınız kötülük yetmedi mi? Çimdi de Çarşamba Hali’ne giriş çıkış ücreti koyuyorsunuz! Bir kaç gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere verdiği talimatı duymazlıktan mı geliyorsun? Yeter artık çek şu elini çiftçilerimizin yakasından çiftçilerimize belirli noktalarda bir kaç fidan dağıtıp poz vermekle olmuyor! Çiftçiye destek olan Ordu Belediye Başkanımıza bak, Tunceli Belediye Başkanı’nın yaptıklarına bak, bir de senin yaptıklarına bak! Pandemi döneminde gecesini gündüzüne katarak üreten çiftçilerimize destek olmana gerek yok yeter ki köstek olma! Cumhur ittifakına senin verdiğin zararı muhalefet partileri verememiştir Sayın Mustafa Demir!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA