Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 26-06-2021 18:17

Çarşamba’da Tarihi Türk Savaş Sanatları Tanıtım Programı

Çarşamba ilçesi Doğal Yaşam Parkı’nda Tarihi Türk Savaş Sanatları Tanıtım Programı düzenlenerek Türklerin savaşlarda kullandıkları savaş taktikleri ve silahlar anlatıldı.

Çarşamba’da Tarihi Türk Savaş Sanatları Tanıtım Programı

Savunma Sanatları Uzmanı Emin Boztepe, TRT Belgesel Savunma Sanatları Programı Sunucusu Nehar Eren, Geleneksel Türk Okçuluğu Eğitmeni Mehmet Fatih Tan, Doğal Yaşam Gezgini Cemil Ceylan ve Savunma Sanatları Eğitmeni Mehmet Caner Tatlıcı’nın konuk olarak katıldığı Çarşamba Doğal Yaşam Parkı’ndaki programda misafirlere Türklerin savaşlarda kullandıkları savaş taktikleri ve kullandıkları silahlar ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Geçmişte Türklerin kullandığı savaş taktikleri ve silahların bilinmesinin gerektiğini dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Atalarımızın kullanmış oldukları savaş taktikleri ve silahlarla ilgili olarak konuklarımız yapılan araştırmalar neticesinde bizleri bilgilendirdiler. Eskiden savaş kazanmak büyük zeka gerektiriyordu ve atalarımızda zekaları ile dünyaya hükmettiler diyebiliriz. 1071’de Malazgirt Zaferi’nde Anadolu’nun kapıları Türklere açılırken, 1453’te de İstanbul Osmanlı’nın oldu. Bunun yanı sıra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de 1919 yılında Samsunumuzda yaktığı kurtuluş meşalesi ile kazandığı zaferlerin ardından 1923 yılında Cumhuriyeti ilan etti. Bu zaferler gerçekten üstün zeka gerektiriyor. Atalarımız büyük mücadeleler verdi ve bizler de bunları halkımızın da öğrenmesi gerektiği fikriyle böyle bir program düzenledik. Ben bütün katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Programa Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk, Çarşamba Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kavraz, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Özkan ve davetliler katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA