Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 01-07-2021 14:32   Güncelleme : 02-07-2021 16:18

Tüm Emekliler Sen’den Basın Açıklaması

Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar %50’lerde seyrederken verecekleri zam sadaka düzeyinde olacak.

Tüm Emekliler Sen’den Basın Açıklaması

Ülkemizde mafya, çete ilişkilerinin siyaset ile iç içe geçtiği, ortaya atılan iddialara iktidarın ve bağımlı yargının kulağını tıkadığı, halkın açlığının ve krizin görmezden gelindiği bir süreci yaşıyor.

“Aç varsa siz de doyurun” gibi halkla dalga geçen bir anlayışla karşı karşıyayız.

NATO toplatışında “dünya liderleri” bir araya geldiler. Dünya halkalarının pandemi ve ekonomik krizler dahil hiçbir yararlı görüşmenin olmadığı zirveden, AKP iktidarının ülkemize biçtiği görev ise, Afkanistan’da bekçilik!

Çok tehlikeli olan bu görev, ABD ve dünya sermayesine şirin görünmeye ve yönetmeme durumunu kurtarmaya çalışan AKP iktidarının son ve çaresiz çırpınışıdır. Gençlerimiz iktidarın kendini kurtarma hamlesine kurban edilmemesi için karşısındayız.

Bir taraftan ülkeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışan, diğer taraftan çok gecikmiş aşılama durumunu toparlamaya çalışan iktidar ekonomik krizi yine halka yüklemeye çalışmaktadır.

Her kesime baskıyı arttıran iktidar, ortaya atılan, yolsuzluk ve kara para aklamaların üstünü örterken, toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran söylemiyle muhalifleri hedef göstererek sokağa salınan güruhların siyasal cinayetler işlenmesine yol açmaktadır.

Emekli sendikalarını ve muhalif partileri kapatma gibi anti demokratik yöntemleri de kullanan AKP ve ortakları demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırmaktadır.

Siyasi iktidar emekli sendikaları kapatmaya çalışacağına uluslararası yasalara da uyarak emeklilerin sendika hakkını tanımalıdır.

İlke de huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıldışı bahanelere engellenmiştir.

Böyle bir yaşama mahküm değiliz!

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA