Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 15:43

Büyükşehirden öğrencilere destek

Samsun’un Yakakent ilçesine bağlı Karaaba Ortaokulu öğrencileri, okullarının ihtiyaçlarını karşılamak için fotoğraf sergisi açtı. Mahallelerinin sosyal ve kültürel özelliklerini birbirinden ilginç karelerle anlatan öğrenciler, fotoğraflarını Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle açtıkları sergide satışa sundu.

Büyükşehirden öğrencilere destek

Samsun’un Karaaba mahallesinde yaşayan ortaokul öğrencileri, Yakakent Kaymakamlığı’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendileri için düzenlendiği ‘Benim Dünyam’ temalı fotoğraf etkinliğine katıldı. Kaymakamlığın kendilerine verdiği 10 fotoğraf makinesiyle öğrenciler, çektikleri kaliteli fotoğraflarla büyük beğeni topladı.

  

Mahallelerinin ahşap mimarili yapılarını, turistik özelliklerini, sosyal yaşamı, hayvancılık faaliyetlerini ve doğal güzelliklerini kendi bakış açılarıyla ölümsüzleştiren öğrenciler, 12 aylık emeklerini açtıkları fotoğraf sergisiyle taçlandırdı. En iyi 48 fotoğrafın bulunduğu Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi’ndeki serginin açılışını ise Yakakent Kaymakamı Fatih Eroğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Karaaba Ortaokulu Müdürü Servet Altuntaş yaptı.

Sergiyi gezen davetlilere fotoğraflarının hikayesiyle ilgili bilgi veren öğrenciler, satışlardan elde edecekleri geliri de okullarının fiziki ve temel ihtiyaçları için kullanacaklarını belirtti. Serginin ardından da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Turizm Şube Müdürü Hakan Demir öğrencilere hediye paketi takdim etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA