Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 09-07-2021 14:57

“O Bataklığı Kurutacağız!”

Bir dizi programa katılmak için Samsun’a gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çarşamba ilçesine gelerek Deva Partisi Çarşamba İlçe Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

“O Bataklığı Kurutacağız!”

Açılış öncesinde konuşma gerçekleştiren Deva Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Av. Tuğba Arslan, “Genel Merkezimizin onayıyla Çarşamba İlçe Başkanlığı görevine başlamış olmaktan onur duyuyorum. Göreve gelir gelmez yönetim kurulumuzu oluşturduk, parti binamızı düzenledik. Tüm Çarşambalıların dertlerine deva olmak için Çarşambalıları parti binamıza bekliyoruz. Çıktığımız bu yolda bir kadın olarak tüm kadınlarımızın ve Çarşamba’nın mert ve delikanlı erkeklerinin desteklerini bekliyoruz. Çünkü bizim derdimiz çok ve bu dertlere deva olmak için buradayız. Türkiye’nin 45 ilinden büyük olan ve Türkiye’nin en verimli ovalarından Çarşamba Ovası yanlış tarım politikaları ile tarımdan uzaklaştırılmış ve tekstil ve benzeri yatırımlarla uyutulmaya çalışılmıştır. En önemlisi de mevcut iktidarın zehir saçacak santralleri ovamızda yatırım olarak göstermesi ise ihanetle eş değerdir. Biz Demokrasi ve Atılım Partisi olarak Çarşamba’nın doğasına uygun bir Çarşamba’yı size vaat ediyoruz. Ben bu vesileyle Sayın Genel Başkanımıza parti binamızın açılış programına hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Arslan’ın ardından konuşma yapan Deva Partisi Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk ise şunları söyledi:

“Sevgili Çarşambalılar biliyoruz ki hepiniz ümitsizlik içindesiniz. Türkiye’nin en verimli ovalarından birisi olan Çarşamba Ovamız ne yazık ki çaresizliğin ve dertlerin ovası olmuştur. Bugün çiftçilerimizin tohum, mazot, gübre, ilaçlama maliyetleri neredeyse mahsul fiyatlarının üstüne çıkmıştır. Çiftçilerimize verilen destekler yetersiz kalmıştır. Bankalardan alınan krediler artık geri ödenemiyor, tarlalarınız ne acıdır ki hacizleniyor ve maalesef satılıyor. Ulu Önderimiz Atatürk’ün söylemiş olduğu; ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü günümüzde ne yazık ki anlamsız kılınmıştır. Ancak Türkiye’nin dertlerine deva olacak partimiz ve Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, Türkiye’nin bu derdine deva olacak 56 maddeden oluşan ‘Tarım Eylem Planı’nı hazırlamıştır. Partimiz hepinizin hayallerine kavuşabilmesi için en doğru adrestir. Artık sizler için; Çarşamba’nın Deva’sı hazır, Samsun’un Deva’sı hazır diyoruz.”

Sedat Peker’in iddialarına değinen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun ve ilçelerinde de kapısını çalmadık, derdini dinlemedik esnaf ve çiftçi bırakmayacağız. Bildiğiniz gibi bir süredir ülkemizde akıl almaz iddialar havada uçuşuyor. Bir suç örgütünün başındaki şahıs tüyler ürpertici iddialar ortaya atıyor. Sosyal medyaya videolar yüklüyor, tweet’ler paylaşıyor. Millet bir yandan geçim derdinde, bir gözü cebinde, diğer gözü de bu iddialarda, milletimizin cebi delinirken, yoksulluk, fakirlik artarken başkaları haksız kazançla zenginleşiyor. Bu iddiaları endişeyle ve üzüntüyle takip ediyoruz. Ne yazık ki ülkemizin suç örgütlerinin oyun alanına çevrildiğini görüyoruz. Bir menfaat şebekesi kurmuşlar, suç örgütlerine ayrıcalık tanımışlar, bu örgütlerin hareket alanını genişletmişler ve kendilerini hukukla bağlı hissetmeyenler ülkemizi derin bir bataklığa sürüklemişlerdir. Bir de bunlar her yerde konuşulurken haklarında iddialar olanlar herhangi bir cevap vermiyorlar. Cevap verecekleri yerlerde de ‘devletin bekası’ diyorlar. Tüm bu bataklığı yaratanlar beka sorununun tam da kendisini oluşturuyor. Bir ülkenin bekası mafyayla, çetelerle, suç örgütleriyle sağlanmaz. Bir ülkenin birliği, bütünlüğü bu tür örgütlerle yol arkadaşlığına çıkarak sağlanamaz. Bir ülkenin bekası ancak hukukla ve adaletle sağlanır” diye konuştu.

Türkiye’nin bulunduğu durumu düzelteceklerini dile getiren Babacan, “Ülkemizi zehir ticaretinin merkezi haline getirmişler, güzelim ülkemizi dünyanın kara parasını aklama merkezi haline getirmişler. Şurada bizim esnafımız geçim derdine düşmüşken, borçlarını ödeyememekten şikayet ederken birilerinin konuştuğu rakamlar sürekli milyon dolar, milyon euro! Gece gündüz millilikten, yerlilikten bahsederken iş kendilerine geldiğinde dolardan, eurodan başka para birimini konuşmuyorlar. Bazı devlet görevlilerini de bu pis işlerini tutturdukları maşa haline getirmişler! Bu derin pisliğin içinde olanlar beka laflarının arkasına sığınıyorlar. Ülkemizin bir avuç menfaat şebekesinin elinde oyuncak edilmesine biz müsaade etmeyeceğiz! Ülkemizi en kısa zamanda bu bataklıktan kurtaracağız ve o bataklığı da kurutacağız. Bizler tertemiz Deva kadrolarıyla birlikte emaneti teslim alıp ülkemizi hızla bu pislikten temizleyeceğiz. Ortalara saçılan iddialara göre şu kurdukları menfaat şebekesinde kimler var bir bakalım; suç örgütlerinin liderleri, siyasetçiler, bürokratlar, iş insanları, medya mensupları, yargı mensupları var. Tüm bu iddialarda kabinedeki bir insanın etrafında dönüyor dolaşıyor. Şaibelerin ortasında bir kabine mensubu var. Kendisi iki kez canlı yayına çıktı ve o canlı yayınlardan birinde aklınca bana da sataştı. ‘Ali Babacan ekonomi diyordu, ama bizim konularımız başka konulardı’ diyor. Kusura bakmayın ama ben 11 sene bu ülkenin ekonomisinin başında oldum, tabi ki milletin refahını düşüneceğim. Tabi ki gençlerimizin eğitimini düşüneceğim. Başkaları kendi şahsi çıkarlarının peşindeyken biz bu millet için çalıştık. Ben onlar gibi siyasi ikbalimi düşünenlerden olmadım. Kendi menfaatim için bu ülkeyi yoksullaştıranlardan ve hukuku katledenlerden olmadım” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra Babacan, ilçe başkanlığının açılış kurdelesini kesti.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE - Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA