Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 12-07-2021 15:58

“Organik Fındıkta Artış Var”

Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, bölgede geçen sene bin 400 ton olan organik fındık rekoltesini bu sene bin 600-bin 700 ton olarak beklediklerini dile getirdi.

“Organik Fındıkta Artış Var”

Konu ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, “Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği olarak Çarşamba ilçemizin yanı sıra Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerimizde de organik fındık üretimi yapmak isteyen üreticilerimizi yaptığımız çalışmalar neticesinde birliğimize kazandırdık. Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerimizdeki üreticilerimiz organik fındık üretimine yeni başlayacak, ancak ilçemizde geçtiğimiz yıl bin 400 ton organik fındık üretimi gerçekleştirilirken, bu yıl bu rekolteyi bin 600-bin 700 ton olarak bekliyoruz. Bunda üretici sayımızın artmasının yanı sıra mahsulün de ürün vermesinin etkisi var” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİ ORGANİK FINDIĞA YÖNELİYOR

Organik fındığın ederinin daha yüksek olduğunu dile getiren Bakır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Dünyada her zaman dediğimiz gibi organik üretim artıyor. Organik fındık üretiminde de Çarşamba Karadeniz Bölgesi’nde birinci sırada yer alıyor. Üreticimiz organik fındık üretimine yer alıyor. Bunun nedeni de talep ve organik fındığın diğer fındığa oran ile 2 lira daha etkili olması ve bu da üreticiye daha cazip geliyor. İnşallah organik fındık üretimi bundan sonraki yıllarda daha artacak.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA