Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 15:47

Çarşamba’da “Masal Anlatma” Programı

Çarşamba ilçesinde Değirmenbaşı Ortaokulu öğrencileri tarafından Çarşamba Adapark mevkiinde bulunan Tarihi Çarşamba Evi Cafe’de “Masal Anlatma” programı düzenlendi.

Çarşamba’da “Masal Anlatma” Programı

Adapark mevkiinde bulunan Tarihi Çarşamba Evi Cafe’de düzenlenen programda Değirmenbaşı Ortaokulu öğrencileri programa katılan katılımcılara ezberledikleri masalları anlattı.

Programın sonrasında konuşma yapan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Öğrencilerin öğretmenleri ile böyle bir program düzenlediğini öğrendikten sonra bende katılmak istedim. Eğitim ve öğretim her zaman söylediğimiz gibi sadece okul içerisinde olmuyor. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu güzel programı hazırladıkları için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Esen’in ardından söz alan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ise şunları söyledi:

“Eğitim ve öğretim sadece derste olmamalıdır. Uygulamalı ve eğlenceli bir şekilde de eğitim ve öğretim olabilir. Bunu da bugün öğrencilerimiz bu programla bir kez daha gösterdiler. Masallara baktığımız zaman ise bizim masallarımızın sonu mutlu bitiyor. Ancak Batılı masallara baktığımızda ise daha materyalist ve çıkarcı bir son buluyoruz. Bu nedenle bizim masallarımız dayanışmayı ve geleneklerimizi çok güzel şekilde yansıtıyor. Bu nedenle ben de emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Programa Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in yanı sıra Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Değirmenbaşı Ortaokulu Müdürü Ahmet Çiçekdenk ve veliler katıldı.

Haber: Arzu KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA