Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 14:03

Samsun Valisi Dağlı, Kaymakamlardan aşılamanın hızlandırılmasını istedi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı düzenlenen değerlendirme toplantısında, mavi renge ulaşmak için ilçe kaymakamlarından aşılama çalışmalarının hızlandırılmasını istedi.

Samsun Valisi Dağlı, Kaymakamlardan aşılamanın hızlandırılmasını istedi

Koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen aşılama çalışmaları ile Kurban Bayramı güvenlik ve trafik tedbirlerinin görüşüldüğü Değerlendirme Toplantısı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, ilçe kaymakamları ve ilgili kamu kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İldeki vaka sayılarında düşüş eğiliminin devam ettiğini ve korona virüse karşı en büyük güç olan aşılamada rakamlar ne kadar hızlı artarsa, vaka sayılarının da aynı hızla düşmeye devam edeceğini ifade eden Dağlı, aşılama çalışmalarında mavi renge ulaşmak için ilçe kaymakamlarından aşılama çalışmalarının hızlandırılmasını istedi ve vatandaşların hiç ertelemeden ilk fırsatta aşısını olması çağrısında bulundu.

Toplantıda ayrıca, karayollarında yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle seyahatlerde artış yaşanacağını ve bununda bir geçiş noktası olan Samsun’da trafik yoğunluğuna sebebiyet vereceğini belirten Vali Dağlı, yoğunluğun etkilerinin en aza indirilerek ölümlü/yaralamalı trafik kazalarının önlenmesi için İçişleri Bakanlığı’ndan gelen genelgeler doğrultusunda ilçe kaymakamlarına ve kolluk birimlerine güvenlik ve trafik tedbirlerinin alınması talimatını verdi ve vatandaşlarımızdan trafik kurallarına harfiyen uymalarını istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA