Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 14:04

Jandarma çalışmalarıyla “YOL VER HAYATA” diyor

Samsun İl Jandarma Komutanlığı, 2021/2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı ve 2021/2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesinde belirtilen tedbirleri, tüm yaz boyunca uygularken bayram tatili süresince de uygulayacak.

Jandarma çalışmalarıyla “YOL VER HAYATA” diyor

Yapılan değerlendirmelere göre önümüzdeki süreçte Kurban Bayramı izin dönemi yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın memleketlerine gelmeleri, tarımsal amaçlı seyahatlerin artması ve seyahat sürelerinde trafik yoğunluğunda artış olabileceği öngörülerek tedbirlerin artırıldığı bildirildi.

Bu kapsamda jandarma tarafından; Özellikle yol kenarında bulunan mahallelerde bu dönem içerisinde başıboş hayvan bırakılmaması isteniyor. Pat-pat, bisiklet türü araçlarla karayoluna çıkılmaması bekleniyor.  Araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması gerekiyor. Motosiklet sürücülerinin mutlaka kask kullanmaları gerekmektedir deniliyor. Ayvacık il yolu ve Salıpazarı il yolunda radar denetimi (hız kontrolü),  yoğun olarak trafik denetimlerinin yapılacağı bildiriliyor. Algılanan yakalanma riski duygusunun oluşturulabilmesi için seyir kontrol, helikopterle, drone kontrol ve benzeri teknik cihazlarla kontrollerin yapılacağı duyurulurken, sürücülerin gece seyahatlerin de yol üzerinde istenmeyen ( yabani hayvan, pat-pat, yaya ve yabancı madde) ile aniden karşılaşabileceklerinin unutulmaması gerektiği de özellikle ifade ediliyor.

Ayrıca jandarma bilgilendirmesinde son olarak , “Unutulmamalıdır ki Trafikte bir can kaybı bile fazladır” vurgusunu yapıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA