Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 21-07-2021 14:27

AK Parti Çarşamba’da Bayramlaşma

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı tarafından Çarşamba Göl Restaurant’ta düzenlenen bayramlaşma törenine AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Fuat Köktaş’da katıldı.

AK Parti Çarşamba’da Bayramlaşma

Bayramlaşma töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, “Allah bizleri sağlık, sıhhatli nice bayramlara ulaştırsın. Hepinizin bildiği gibi 3 bayramdır böyle güzel bayramlaşmalara hasrettik. Bir dahaki bayramlara inşallah tedbirlerimizi de alarak çok daha rahat, çok daha birlikte nice bayramlarımız olur. Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşliğin ölçüsüdür. Bizde ilçemizde, ilimizde hep beraber birlik, beraberlik ve kardeşliğin elimizden geldiği kadar temsili olmaya çalışıyoruz. Bunları da sizlerin sayesinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ben tüm insanlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

“İNSANLARIMIZIN KARNI BU ŞEHİRDE DOYSUN”

Özden’in ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise ilçede yapılan yatırımlara değinerek şunları dile getirdi:

“Bu süreçte sebebi ve neticesi belli olmayan bir hastalık süreci yaşadık. Vefat edenlerimiz ve hastalık yaşayanlar oldu. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, hastalarımıza Allah şifalar versin. Allah hepimizi bu beladan korusun. Hastalık süreci devam ederken bizim de hizmetlerimiz durmadan devam ediyor. Bu süreçte köy yollarımızda 2 bin kilometreye yakın malzemeli bakımlar gerçekleştirdik. Amacımız hem Türkiye’nin önemli ovalarından Çarşamba Ovamızda tarımsal üretimi artırmak hem de şehir merkezinde yapacağımız altyapı çalışmalarımızla ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. OSB’de de yağ fabrikası ve diğer fabrikaların temelleri Kurban Bayramı’ndan sonra atılacak. Biz bu memlekette artık insanlarımızın karnı doysun, şehrinde karnı doymayıp insanların karnını doyurmak için başka şehirlere gitmesinin önüne geçmek istiyoruz. Diğer taraftan da insanlarımızın yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Yüzme havuzumuzun ve kano spor merkezimizin de bayramdan sonra inşaatlarına başlamayı planlıyoruz. 2023’e doğru ilerliyoruz. Biz vatandaşımıza bugün 1 hizmet ediyorsak, ülkemizin bekası ve geleceği için 2 hizmet edeceğiz, 3 hizmet edeceğiz. Ben bu vesile ile hepinizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.”

“ÇARŞAMBA ŞEKER FABRİKASI ÇALIŞACAK”

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın faaliyete geçmesinin kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, “Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsten dolayı birkaç bayramdır bizden başkalarını ve kendimizi korumak için bir araya gelemedik. Bugün yine bir aradayız, ancak tedbiri elden bırakmadan bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz. Çarşamba’ya yatırımlarımız devam ediyor. Başlayanlar var, başlayacak olanlar var. Yatırımlarımız Çarşamba’ya sürecek. Çarşamba Şeker Fabrikası’nın modernizasyonuna başladık. Geçen sene pandemiden dolayı gerekli tamiratı yapamadık. Bu sene inşallah Çarşamba Şeker Fabrikası’nın eksiğini gidereceğiz ve çalıştırmaya başlayacağız. Çarşamba’da pancar üretimi yok, şeker fabrikası neden açılıyor diye spekülasyonlar yapanlar var. Onlara da cevabımız şu; biz Çarşamba’da çiftçimizin pancar ekmesini istiyoruz ve buna da teşvik ediyoruz. Ama Çarşamba’da şeker pancarı ekilmedi diye bu fabrika devreye girmeyecek değil, bu fabrika devreye girecek. Çünkü Türkiye Şeker Fabrikaları’nın elinde farklı bölgelerde fabrikaların kapasitesinin üzerinde pancar ekimi var. Bunlar 11. aydan sonra işlenmeye başladıklarında içlerindeki şeker değerlerinden kaybetmeye başlıyorlar. O düşüşün önüne geçmek için İç Anadolu Bölgesi’ndeki o pancar taşınacak ve burada işlenecek. Burası Özelleştirme İdaresinde iken Varlık Fonu’na devredildi. Bunun dışında OSB’nin yer tahsisine başlandı. Burada da fabrikalarda faaliyet başladığında istihdam sağlamış olacağız. Ben bu düşüncelerle hepinizin bayramını kutluyor, sevdiklerinizle nice bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

“PANDEMİ TÜM DÜNYADA EKONOMİYİ ETKİLEDİ”

Son olarak söz alan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ise şunları söyledi:

“Türkiye’nin 20 sene önceki Türkiye olmadığını dünyada herkes biliyor. Hizmetlerimizle Türkiye’yi her alanda büyütüyoruz. Pandemi nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomide durgunluk yaşıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları da ekonomiyi bulunduğu enflasyonist durumdan çıkarmak için sürekli çalışıyorlar. 2023’e kadar gönül kazanmak ve ekonominin iplerini elimize almak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.”

Bayramlaşma törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvakili Nihat Soğuk, AK Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA