Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 03-08-2021 13:33

“Bu Rakamın İnandırıcı Olduğunu Düşünmüyoruz”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Fındık İhracatçıları Birliği tarafından açıklanan 820 bin ton rekoltenin inandırıcı olmadığını ve rekoltenin 600-650 bin ton arasında olacağını söyledi.

“Bu Rakamın İnandırıcı Olduğunu Düşünmüyoruz”

“Fındık İhracatçıları Birliği yapmış olduğu basın açıklamasında fındık rekoltesini 820 bin ton olarak açıkladı, ancak biz bu yüksek gösterilen rekoltenin inandırıcı olduğunu düşünmüyoruz. Biz Tarım Bakanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası ve ziraat odalarının titizlikle ortaklaşa yapmış olduğu rekolte çalışmasında bundan önceki senelerde olduğu gibi kıyı, orta ve yüksek kesimlerde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bundan önceki senelerde de yapmış olduğumuz rekolte çalışmaları neticesinde söylemiş olduğumuz rekolte yüzde 90 oranında gerçekleşti. Bizler rekoltenin 600-650 bin ton olmasını bekliyoruz. Tabi bu rekolte son dönemde meydana gelen sağanak yağışlar ve sıcak bölgelerde kuraklık nedeniyle fındık etkilenebileceğinden daha da düşebilir” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN FİYAT AÇIKLAMASI BEKLİYORUZ

Fındık hasadının yakında başlayacağını dile getiren Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Fındık fiyatı 23-24 lira civarında seyrediyor. Önümüzdeki günlerde üreticilerimiz fındık bahçelerine girerek fındık hasadına başlayacaklar. Tarım Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Sayın Ş. Şemsi Bayraktar ve ziraat odası başkanlarımızın fındık fiyatı ile ilgili çalışmaları sürüyor. Bu sene fındık fiyatı inşallah 30 lira olur ve üreticimizin de yüzü güler. Sayın Cumhubaşkanımızın en kısa zamanda fındık fiyatını açıklamasını bekliyoruz.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA