Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 05-08-2021 14:30

Çarşamba’nın Altyapısı Yenileniyor

Çarşamba Belediyesi ve SASKİ ekipleri tarafından Çarşamba ilçesinin altyapısının yenilenme çalışmaları Sungurlu Mahallesi’nden başlarken, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, altyapı çalışmalarının ardından yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına da başlayacaklarını söyledi.

Çarşamba’nın Altyapısı Yenileniyor

Sungurlu Mahallesi Sungurlu Caddesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’da yağmur suyu ve kanalizasyonun tek hatta olduğu bir altyapı sistemimiz vardı. Altyapımız çok eski ve Çarşamba şu anda 140 bin nüfuslu gibi görünse de yaklaşık 200 bin nüfusa hitap ediyor. Dolayısıyla altyapımızı gelecek 50 yıla hitap edecek şekilde dizayn etmemiz gerekiyordu. SASKİ, İller Bankası aracılığıyla altyapı çalışmalarını Dünya Bankası’na sundu. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl Dünya Bankası desteği ile tüm ilçenin altyapı çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir ile yaptığımız görüşmede SASKİ olanakları ile yapabildiğimiz altyapı çalışmalarını yapacağız. Seneye de tüm ilçenin altyapısını tamamlamak adına çalışmalarımıza başlayacağız. Normal şartlarda geçen yıl bu çalışmalara başlayacaktık, ancak pandemi nedeniyle bir yıllık bir süre kaybımız var. Kotdaki eğim nedeniyle ilk olarak Sungurlu Mahallemizden çalışmalarımıza başladık. Şu anki hatların içi tamamen dolmuş ve en ufak yağmurda rögarlardan su geri tepiyordu. Bu da halkımızın konforunu oldukça rahatsız ediyordu. Biz Çarşambalıyız ve Çarşambalı hemşerilerimizin refahını düşünüyoruz. Yaklaşık 250 milyonluk bir yatırımla Çarşamba’nın altyapısını inşallah tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

YOL VE KALDIRIMLARI DÜZENLEYECEĞİZ

Altyapı çalışmalarının ardından yol ve kaldırım çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Altyapı çalışmalarını bitirmeden yol ve kaldırım çalışmalarına başlamak istemedik, çünkü yol çalışmasından sonra altyapıyı yapmak istesek yaptığımız yollar yine heba olacaktı. Bizlerde planlamamızı yaparak çalışmalarımıza başladık. Özellikle ana arterlerde yollarımızı sıcak asfalt yapacağız. Ardından da kaldırım çalışmamızı gerçekleştireceğiz, şu anda Çarşamba’da esnafların kendi yaptırmış olduğu rengarenk kaldırımlar var. Bununla alakalı olarak da tek düzen kaldırımlar yapacağız. Esnafımızın da kaldırımı dükkanının içi gibi kullanma alışkanlığı var. Bunu da inşallah sonlandıracağız. Bu süreçte hemşerilerimizden isteğimiz; altyapı yapmak zor. Yapan için de yapılan içinde zor. Yeri gelecek toz olacak, yeri gelecek çamur olacak, ancak bu tozu hep birlikte yutup, bu çamurda hep birlikte yürüdükten 1-2 sene sonra çok güzel oldu dedirtmek istiyoruz. Bunun içinde hemşerilerimizden sabırlı olmalarını istiyoruz.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA