Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 06-08-2021 16:58

AK Parti İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Çarşamba 86. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile Çarşamba Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, “Öncelikle Muğla’daki yangın hepimizi üzüyor. Devletimiz yangının söndürülebilmesi için tüm imkanlarını seferber etti. İnşallah yangın en kısa sürede söndürülür. Bu süreçte ilçemize bakacak olursak da hizmetler ve yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Bundan 20 sene öncesinde memur maaşlarını verebilmek için Avrupa’nın ve Amerika’nın eline bakan Türkiye’den eser kalmadı. Türkiye o kadar büyüdü ki bırakın memur maaşlarını vermeyi, yardıma ihtiyacı olan tüm Müslüman ülkelerinin yanında biz varız. İnşallah Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hızla büyümeye ve gelişmeye de devam edeceğiz. Ben toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Özden’in ardından söz alan ve ilçede yapılan yatırımlarla ilgili katılımcılara bilgiler veren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“Bende öncelikle Muğla’daki yangının en kısa sürede söndürülmesini arzu ediyorum ve yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Büyükşehir Belediyemizle birlikte beton yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm mahallelerimizde inşallah en kısa sürede beton yol çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. Bunun dışında şehrimiz 1984 yılından kalan bir altyapı sistemimiz var, bununla alakalı olarak da SASKİ ile altyapı çalışmalarımıza Sungurlu Mahallemizde başladık. Yağmur suyu, kanalizasyon tek hatta idi, bunu ayırıyoruz ve içme suyu hattımızı da yenileyeceğiz. SASKİ imkanları ile yürüttüğümüz çalışmayı Dünya Bankası ihalesini yılbaşına inşallah yapabilirsek tüm ilenin altyapı sorununu 250 milyon liralık bir yatırımla bitirmiş olacağız ve inşallah Çarşamba’nın 50-60 sonrasına kadar altyapı sorununu bitirmiş olacağız. Atık su arıtma tesisi inşaatımızda Bafracalı Mahallemizde sürüyor. Büyük önem verdiğimiz OSB konusunda ise yer tahsislerine bildiğiniz gibi başladık. Yatırımcılardan yağ fabrikası açacak olan bir firma inşaat şantiyesini kurdu ve inşallah en kısa zamanda inşaata başlayacaklar ve diğer firmalarda inşaatlarına yavaş yavaş başlayacak. Çarşamba’ya hizmet etmek adına var gücümüzle çalışıyoruz.”

Son olarak söz alan ve Muğla’daki yangınla alakalı olarak provokatörlük yapıldığını dile getiren AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Yangınlar ilk başladığında sabotaj düşüncesi vardı, ancak birileri provokatörlük yaparak yangınlar üzerinden prim kazanmak istiyor. THK’nın uçakları, helikopterleri hangarlarda çürüyormuş, AK Parti, THK’yı cezalandırıyormuş gibi söylentiler var. Biz bu ülkeye hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışırken devletin bir kurumunu cezalandırması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? 50 tane uçak kiraladık ve yangını söndürmek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. İnşallah yangını da kısa sürede kontrol altına alarak söndüreceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin algı operasyonlarına kanmamanız” diye konuştu.

Toplantıya ayrıca AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA