Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 09-08-2021 12:37   Güncelleme : 09-08-2021 12:53

“Yeni Yapılan Köprüler Taşkına Engel Oldu”

Salıpazarı ilçesinde sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış su debisinin yükselmesine neden olurken, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Yeni yapılan köprüler herhangi bir taşkının yaşanmasına engel oldu” dedi.

“Yeni Yapılan Köprüler Taşkına Engel Oldu”

Salıpazarı ilçesinde sabah saat 06.00 sıralarında başlayan sağanak yağış etkisini gösterirken, ilçenin içinden akan Terme Çayı’nda su debisi oldukça yükseldi.

Sabah saatlerinden itibaren ekiplerle birlikte teyakkuz halinde olduklarını söyleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak yağış uyarısı neticesinde ekiplerimize gerekli görevlendirmeleri yaptık. Bundan önceki yıllarda sağanak yağışlarda yıkımını gerçekleştirdiğimiz eski köprümüzün ayaklarının çok dar olması yağmur sularının taşıdığı ağaçları tutarak baraj vazifesi görüyordu. Eski köprümüzü yıktıktan sonra yeni yaptığımız köprünün ayak aralıklarını açık tuttuk ve şu anda daha önceki yıllara oranla daha çok yağmur yağmış olmasına rağmen herhangi bir taşkın yaşanmadı, inşallah bundan sonra da yaşanmayacak. Bu yeni yapmış olduğumuz köprüler ile taşkına engel olduk diyebiliriz. Yeşil ve Esatçiftliği Mahallelerimizde toprak kaymasından dolayı kapanan yollarımız var ve onunla alakalı da iş makinalarımızı gönderdik ve yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Haber: Ahmet GÜR

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA