Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 11-08-2021 15:23

Çarşamba’da Organik Tarım Denetimleri Tamamlandı

Çarşamba ilçesinde Organik Fındık Üreticileri Birliği ve organik tarım denetimleri Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkili mühendisleri tarafından tamamlandı.

Çarşamba’da Organik Tarım Denetimleri Tamamlandı

Organik tarım ve fındık üretimi denetimlerinden Çarşamba’nın başarılı bir şekilde geçtiğini dile getiren Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, “Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı yetkili mühendisler tarafından birliğimizin denetimleri gerçekleşti. Denetimler öncesinde de biz birlik olarak zaten çalışma ve denetimlerimizi gerçekleştiriyorduk. Birlik olarak hastalıklara karşı organik fındık üreticilerimize organik ilaç ve gerektiğinde avans dağıtımında bulunduk. Tarım danışmanlarımızla üreticilerimizin bahçelerine giderek organik üretim ile alakalı denetimler yapıyorduk. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği denetimler de dün itibari ile sona erdi ve Çarşamba olarak denetimlerden başarılı bir şekilde geçtik” şeklinde konuştu.

VERİMLİ BİR HASAT DÖNEMİ OLSUN

Fındık hasadının da yakında başlayacağını dile getiren Bakır, tüm üreticilere bereketli ve verimli bir hasat dönemi geçirmelerini dilediklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA