Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 18-08-2021 12:26

Çarşamba’da ‘Her Aşı Bir Fidan’ Kampanyası

Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Çarşamba Tarihi Köprüsü, Doğuyaka Pazaryeri ve Batıyaka Pazaryeri’nde ülkede yaşanan yangınlar nedeniyle ‘Her Aşı Bir Fidan’ kampanyası gerçekleştirildi.

Çarşamba’da ‘Her Aşı Bir Fidan’ Kampanyası

Çarşamba Tarihi Köprüsü’nde açılan aşı standınında konuşma yapan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Samsun’da aşı oranımız gün geçtikçe artıyor. Yüzde 0,7 oranında aşı yaptığımız takdirde ilimiz maviye dönecek. Ben bugün burada gerçekleştirilen kampanya için Çarşamba Kaymakamımıza ve Çarşamba Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Oruç’un ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise şunları söyledi:

“Koronavirüsle mücadelede elimizdeki en büyük aşı, bu nedenle vatandaşlarımızın duyarlılık göstererek aşı olmasını istiyoruz. Çünkü virüs bulaşı devam ettiği sürece mutasyon riski de sürekli artıyor. Aşılama oranını artırarak virüsün bulaş oranını düşürürsek mutasyon riski de düşer. Aşılamanın yanı sıra maske, mesafe ve temizlik kurallarına da uymamız gerekiyor. Türkiye, virüsle mücadelede dünyaya örnek oluyor. Bu da vatandaşlarımızın konuyu sahiplenmesi ile oldu. Virüsün başladığı ilk günden bu yana fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.”

Ahmet Demircan’a aşı standını ziyaretinde Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç’un yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Özer Özen, Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Uğur Sezgin, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir eşlik etti.

Düzenlenen aşı kampanyasında ayrıca vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Haber: Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA