Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-08-2021 12:29

“Yetkili Sendika Memurun Hakkını Savunamamıştır!”

Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonuna(Çalışan-Sen) bağlı Ofis Bir-Sen genel Başkanı Dr. H.Selen Dağıstan Namlı, basına yazılı açıklama yaparak “memur masada satılmış ve masada oturup toplu sözleşmeye imza veren sendikalar kendi üyeleri istifa etmesin diyerek de çok açık bir şekilde üç(3) ayda bir memura 135+265=400  lira sus payı verilmiş ve kamu çalışanları aşağılanmıştır” dedi.

“Yetkili Sendika Memurun Hakkını Savunamamıştır!”

Yetkili Sendika Şov Yaptı!

Ofis Bir-Sen Genel Başkanı Dr. H.Selen Dağıstan Namlı, “Toplu Sözleşme görüşmelerinde yetkili konfederasyonun her zaman olduğu gibi şov yaptığını belirterek, çalışanlar Toplu Sözleşmeden memnun kalmadı. Kamu Görevlilerinin Geneli ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmesi de ilk 5 dönemde imzalanan Toplu Sözleşmelerde olduğu gibi beklentilerin çok gerisinde kaldı” dedi.

Mangalda Kül Bırakmayan Yetkili Sendikaya Ne Oldu?

6.Dönem Toplu Sözleşme Zam Oranları 2022 yılı için 5+7 enflasyon farkı, 2023 8+6 enflasyon farkı, Toplu Sözleşme İkramiyesi 400 lira, Sözleşmeliye kadro(3+1) verilmesine büyük tepki gösteren Ofis Bir-Sen Genel Başkanı Dr.H.Selen Dağıstan Namlı, şunları söyledi; “Top­lu söz­leş­me toplu olarak bir Masa da değil, ka­pa­lı ka­pı­lar ar­dın­dan ya­pıl­mış­tı­r. Yapılan anlaşma hukuksuzdur. Memurlarla alay edercesine enflasyon rakamlarının altında zam verilmesi kamu çalışanlarını derinden üzmüş ve imzalanan sözleşme ile çalışanlar büyük bir hayal kırıklığına uğratılmıştır. Hepinizin malumu olduğu üzere Covit 19 salgın hastalık sebebi ve son zamanlarda piyasalarda görülen ekonomik sıkıntılar nedeniyle a’dan z’ye her şeye zam yapıldı. Bunun üzerine gelir vergisindeki adaletsizlik eklenince, memurların aldığı maaşlar eridi. Özellikle büyük kentlerde yaşayan memurların yaşama koşulları daha da ağırlaştı. Ev kiralarının yükselmesi, özellikle elektrik, su, doğalgaz ve diğer tüketim maddelerinin fiyatlarının artması nedeniyle memurlar zorunlu ihtiyaç maddelerini karşılayamayacak duruma geldi. Bütün memurlar bankalardan aldığı kredi borçlarıyla yaşıyor. Ve sürekli bir döngü halinde de borcu yine başka bir borçla kapatarak geçinmeye çalışmaktadırlar. Hal böyle iken yetkili konfederasyon memuru masada satmış ve masada oturup toplu sözleşmeye imza veren diğer yetkili sendikalarda buna çanak tutarak kendi üyeleri istifa etmesin diyerek de çok açık bir şekilde üç(3) ayda bir memura 135+265=400 lira sus payı verilmiş ve kamu çalışanları aşağılanmıştır. Kamu çalışanlarının akıllarıyla dalga geçilmekte, zekâları yok sayılmaktadır. Verilen zamların taleplerin karşılamadığını ve eylem kararı alarak, üyelerini Ankara’da toplayan ve mangalda Kül Bırakmayan Yetkili Sendikaya Ne Oldu? Kamu çalışanlarına şirin görünmek için üyelerini Başkente toplayan yetkili konfederasyon her zaman olduğu gibi büyük bir şov yapmıştır. Sendikanın görevi siyaset yapmak değil, kamu çalışanlarının haklarını savunmaları gerekmektedir” şek­lin­de ko­nuş­tu.

"Sendikanı Sorgula, Geleceğini Karartma”

 Ofis Bir-Sen Genel Başkanı Dr. H.Selen Dağıstan Namlı, son olarak şunları belirtti; Memurların insanca yaşayabilecekleri koşulların sağlanması Anayasal bir haktır. Ve ne yazık ki, kamu çalışanlarının emeğini, hakkını, hukukunu koruması gereken yetkili konfederasyon, adeta hükümetin siyasal çıkarını koruyarak ne kadar etkisiz olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur!  Artık yeter! Adeta memurla alay edercesine yapılan zam artık bir zulme ve işkenceye dönüşmüştür. Artık Kamu Çalışanlarımız gerçeği görmelidirler ve üyesi bulundukları sendika ile olan bağlılıklarını yeniden gözden geçirerek, sendikalarını sorgulamalı ve geleceklerini karartmamalıdırlar. Tüm kamu çalışanlarımız Toplu Sözleşme Masasında kendilerini temsil eden ve çalışanları enflasyona ezdiren bu sendikadaki üyeliklerini askıya almalıdırlar” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA