Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 27-08-2021 17:48

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Ödüle Doymuyor

2020-2021 eğitim-öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bünyesinde pandemiye rağmen gerek sınıf gerek ev ortamında yapılan etkinliklerle birçok eTwinning projesi yürütüldü.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Ödüle Doymuyor

Projelerde öğrenciler öğrenmeye aktif katılım sağlamış, öğrencilere sorumluluk bilinci yüklenmiş, öğrenciler eğlenerek öğrenmiş ve veliler ile öğretmenler arasında iş birliği sağlandı.

İngilizce öğretmeni Dr. Çiğdem Güneş Çilek, "Amaç projeler yardımıyla öğrenci özerkliğini arttırmak, öğrencilere eğitim-öğretimin farklı yollarla gerçekleştirilebileceğini göstermek ve onların ortaya koydukları ürünleri kullanarak gelişimlerinin farkına varmalarını sağlamaktır" dedi. Sınıf öğretmenlerinden Selvihan Kazanç, "Projelerimiz öğrencilerimize başarı duygusunu aşılayarak özgüvenlerini geliştirmede katkıda bulunmuştur" ifadesini kullandı.

İngilizce öğretmeni Dr. Çiğdem Güneş Çilek, Sınıf öğretmenleri Selvihan Kazanç, Dilek Daştan ve Seda Kırbıyık’ın aktif olarak yürüttüğü projeler için eğitim-öğretim yılının sonlanmasıyla kalite etiketi başvuruları yapılmış ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Ağustos ayında Ulusal Ajans tarafından toplam 6 kalite etiketi ile ödüllendirildi.

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜLÜ ALAN PROJELER:  “Sıra Bende”, “Hayat Bayram Olsa”, “Sanal Köprü/Virtual Bridge”, “Oyun Kumbaram” ve “Etkinlik Atölyem” isimli projelerdir.

Okul müdürü Ali İşyapan, “Öğretmenlerimiz sene boyunca pandemi koşullarıma aldırmaksızın özveriyle çalışarak öğrencilerimizi farklı projelere dâhil etmiş ve onların zihinsel, fiziksel ve duyuşsal gelişimlerine katkıda bulunmuşlardır. Okulumuz adına yürüttükleri bu başarılı çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Arzu KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA