ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 03-09-2021 16:36

“TMO Hızlı Şekilde Alım Yapıyor”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nun Çarşamba Şeker Fabrikası içerisinde bulunan fındık alım noktasını ziyaret etti.

“TMO Hızlı Şekilde Alım Yapıyor”

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte TMO’nun fındık alım noktasını ziyaret ederek TMO Bölge Müdürü Derya Şahinler’den bilgi alan Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Aydemir, “Bilindiği gibi Toprak Mahsulleri Ofisi 1 Eylül itibariyle fındık alımına başladı. Bugün de yönetim kurulu üyelerimizle fındık alım noktasını ziyaret ederek TMO Bölge Müdürümüz Sayın Derya Şahinler’den alımlarla ilgili bilgi aldık ve TMO’nun hızlı bir şekilde fındık alımını gerçekleştirdiğini gördük. Randevusunu alan üreticilerimiz buraya gelerek fındıklarını teslim edebiliyor. Randevu almayan üreticilerimizin de en kısa zamanda randevularını alarak fındıklarını teslim etmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİ FİYATTAN MEMNUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fiyatın üreticiyi memnun ettiğini dile getiren Aydemir, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız tarafından Levant kalite kabuklu fındığın kilosu 26,5 TL, Giresun fındığının kilosu 27 TL olarak açıklandı. Geçen yıla göre fındık fiyatında yine artış var ve bu fiyatta üreticimizi memnun etti.”

Haber: M. Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA