Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:50

Avcı’dan Öğrencilere Lojman Tahsisi Çağrısı

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal Avcı, yurt genelinde öğrencilerin barınma sorunu yaşadığını dile getirmesine değinerek “Büyük Birlik Partisi olarak kamu kuruluşların ait misafirhanelerin, sosyal tesislerin, belediyelere ait atıl durumda ki binaların ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tahsis edilmesinin yurt sorununa önemli katkı sağlayacağını düşünmekteyiz” dedi.

Avcı’dan Öğrencilere Lojman Tahsisi Çağrısı

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde ülke genelinde ki üniversite öğrencilerimizin birçoğunun yurt sorunu ülke gündeminin neredeyse birinci sırasına oturmuş durumdadır. Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun ilimizin ve üniversite bulunan ilçelerimizin de yurt sorununun olduğu duyumları almaktayız. Samsun Valimizin yapmış olduğu açıklamalara katkı sağlamak amacıyla bizlerde Büyük Birlik Partisi olarak kamu kuruluşların ait misafirhanelerin, sosyal tesislerin, belediyelere ait atıl durumda ki binaların ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tahsis edilmesinin yurt sorununa önemli katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

Çarşamba ilçemizden bir örnek verecek olursak Çarşamba Şeker Fabrikası’na ait şuan boş bulunan 70 adet 3 oda 1 mutfaktan oluşan lojmanların ihtiyaç sahibi öğrencilere tahsis edilmesi durumunda her lojmanda 6 kişi 2 şer kişilik odalarda kalmak kaydıyla 420 tane asgari ücretle, emekli maaşı ile çocuğunu okutmak isteyen ailelerin öğrencilerine tahsis edilmesi tarafımızca tavsiye edilmektedir.

Zaten 9 yıl kapalı kalıp sonrada zehir santralinin gündemden geri düşürülmesi için ortaya atılan 2 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen 22 trilyon masraf edip hala 20 trilyon masraf edilmesi gereken ama bir türlü önünde fotoğraf çektirmekten başka bir şey yapamadığınız şeker fabrikasının lojmanlarında garip gurebanın çocukları bari istifa etmiş olur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA