Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 01-10-2021 14:34

Avcı ve Sağlam’dan BBP Genel Başkanı Destici’ye Ziyaret

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal Avcı, Çarşamba İlçe Başkanı Ertan Sağlam ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi Ankara’da Genel Merkezde ziyaret etti.

Avcı ve Sağlam’dan BBP Genel Başkanı Destici’ye Ziyaret

Yapılan ziyaretin öncelikle amacı Ayvacık İlçesinde TMO’nun alım merkezi açılması hususunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bizzat görüşerek alım ofisinin açılmasını ve haftada iki gün alım yapan TMO’nun haftanın altı günü alım yapmasını sağladığı için Büyük Birlik Partisi Genel Başkanına ziyarette bulundular. Ziyarette ayrıca TMO’nun rekolte üzerinden fındık alımı yapmasının birçok çiftçiyi mağdur ettiği Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçilerimizden alacaklarının 9-10. Ayda değil 12.ayda tahsil etmesini talep ettiler. Böylece Karadenizli fındık Üreticisinin iki üç ay zaman kazanarak ürünlerini yok pahasına satmasının da önüne geçileceğini dile getirdiler. Kotanın yükseltilerek çiftçinin ürününün tamamını TMO’nun almasının önünün açılmasını talep ettiler.

Ziyarette Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye Ayvacıklı çiftçiler adına yöresel ürünler fındık, elma ve armut pekmezi hediye ettiler.

Ayrıca dünyadaki fındığı yüzde 70 ini üreten ve yüzde 75 ini ihraç eden milli ürünümüz fındığın İtalyan bir firma tarafından tekelleşmeye giderek fındık üreticisini mağdur eden FERRORE denilen sözde fındık alıcısı firmanın  rekabet kurulu tarafından ivedilikle fındık alım ruhsatının iptal edilerek gerekli idari ve yasal hukuki cezaların çiftçimizin alın terine göz diken bu firmaya uygulanmasını ,rekabet kurulunun derhal devreye girmesi hususunu da sayın genel başkanımıza arz ettik.

Avcı, “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’ye ziyaretimizden hemen bir gün sonra çiftçilerimizin bu haklı taleplerini gündeme taşıdığı için ayrıca şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA