Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 17:02

Muhtar, Aileleri Akraba Yaptı

Terme ilçesine fındık toplamaya gelen aşiret kızına gönlünü kaptırarak kaçıran Akçaykaracalı Mahallesi’nden bir genç ile ailesini araya giren Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı Musa Şen, iki aileyi akraba yaptı.

Muhtar, Aileleri Akraba Yaptı

Terme ilçesi Akçaykaracalı Mahallesi’ne fındık toplamaya gelen Şanlıurfa’nın Türkmen aşiretine mensup bir genç kız ile mahalleli bir genç birbirine gönlünü kaptırdı. Genç çocuk, kızı kaçırarak evlenme isteğini dile getirdi. Aileler arasında husumet olmaması için araya giren Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı Musa Şen, avukatı Fatma Çalışkan ile birlikte Şanlıurfa’ya seyahat ederek kızın ilesi ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda aile düğün merasimine onay vererek kızlarının mutluluğuna onay verdi.

Bir husumeti bitirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı Musa Şen, “Mahallemizden genç bir kardeşimiz, mevsimlik işçi olarak fındık bahçelerine çalışmaya gelen genç bir kıza gönlünü kaptırmış ve kaçırmış. Olayın bana intikal etmesinin ardından aileler arasında bir husumet olmaması adına avukatım Fatma Çalışkan’ı da yanıma alarak Şanlıurfa’ya gittim ve kızımızın ailesi ile görüştüm. İnşallah 15 gün içerisinde düğünümüzü yaparak hem gençlerimizin mutluluğuna ortak olacağız hem de bir husumetin önüne geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA