Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 22-10-2021 18:26

“Projelerimizle Geliyoruz!”

Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkan Adayı Mustafa Salbaz, organik fındık üreticileri için projelerini hazırladıklarını ve projelerini seçildikten sonra birer birer hayata geçireceklerini söyledi.

“Projelerimizle Geliyoruz!”

Fındık üreticileri için Çarşamba’da eksikliği hissedilen fındık kurutma tesisini kuracaklarını söyleyen Salbaz, “Çarşamba’da hem organik fındık üreticileri hem de normal fındık üreticileri fındık kurutma tesisinin eksikliğini hissediyor. Seçilmemizin hemen ardından üreticilerimiz için fındık kurutma tesisini yaparak üreticilerimizin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

ORGANİK FINDIK KIRIM VE PAKETLEME TESİSİ

Çarşamba’da üretilen organik fındığı markalaştıracaklarını dile getiren Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkan Adayı Mustafa Salbaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çarşamba ilçemizde yaklaşık 2 bin ila 2 bin 500 ton arasında organik fındık üretiliyor ve bu miktar her geçen sene artıyor. Çarşamba ilçemizde üretilen organik fındığımızı markalaştırmak adına ‘organik fındık kırım ve paketleme tesisi’ni kurarak üreticilerimizin hizmetine sunacağız ve organik fındığımızı tüketici ile buluşturacağız.”

ORGANİK KATI VE SIVI DESTEĞİ

Üreticinin her zaman yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini ifade eden Salbaz, “2013 yılından bu yana Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi’yim. Her zaman organik fındık üreticilerimizle bire bir görüştüm ve üreticilerimizin ürününün değerine değer katmak adına çalıştım. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız seçildikten sonra üreticilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Organik fındık üreticilerimizin Avrupa Birliği Projeleri’nden maddi destek sağlanması adına çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra organik katı ve sıvı gübre dağıtımı gerçekleştireceğiz. Bunların dışında da bütün üreticilerimize dekar nispetinde hasat öncesi avans dağıtımı gerçekleştirerek üreticilerimizin zor durumda kalmalarının önüne geçeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA