Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 27-10-2021 20:43   Güncelleme : 28-10-2021 10:59

“Usulsüz Listeyle Seçim Ertelettiler!”

Ertelenen Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği seçimi ile ilgili konuşan Birlik Başkanı Ali Bakır, “Diğer adayın seçim günü ibraz etmiş olduğu usulsüz liste nedeniyle seçimimiz ertelendi” diyerek tepkisini dile getirdi.

“Usulsüz Listeyle Seçim Ertelettiler!”

Pazar günü yapılması planlanan ancak yapılan itirazlar neticesinde ertelenen Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği seçimi ile ilgili konuşan Bakır, “Biz birlik olarak tüm evraklarımızı hazırladık ve Pazar günü seçimimizi yapmayı planlıyorduk. Bizim listemiz dışında diğer aday da bir liste sundu ve iki farklı liste nedeniyle seçimin Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün seçim için görevlendirdiği personel seçimin ertelenmesine ve listelerin incelenmesine karar verdi. Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve denetleme kurulumuzun yapmış olduğu incelemeler sonucunda da diğer adayın verdiği listenin usulsüz olduğuna karar verildi. Bu usulsüz listede seçimimizin ertelenmesine neden oldu. Biz bugüne kadar üreticimizin yararına olacak çalışmalar gerçekleştirdik. Bundan sonrada bunun için çalışacağız” diye konuştu.

591 ÜYEYLE SEÇİMİMİZİ YAPACAĞIZ

Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve denetleme kurulu tarafından yapılan incelemelerin ardından kendileri tarafından yapılan listenin kabul edildiğini ve rakipleri tarafından yapılan 524 kişilik listenin kabul edilmediğini ve seçimin 31 Ekim Pazar günü 591 üyeyle gerçekleştireceklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Bakır, seçimde Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği’ne üye olan herkesin oy kullanabileceğini ve demokrasi şöleni şeklinde bir seçim gerçekleştireceklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA