Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 27-10-2021 21:25

“Aile İçi İletişim ve Ebeveyn Tutumları” Semineri

Çarşamba Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda velilere yönelik ‘Aile İçi İletişim ve Ebeveyn Tutumları’ seminerleri veriliyor.

“Aile İçi İletişim ve Ebeveyn Tutumları” Semineri

Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin tekrar başlamasının ardından velilere yönelik verdikleri seminerle alakalı olarak bilgi veren Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ali İşyapan, “Pandemi sebebiyle uzaktan eğitim yapmak suretiyle eğitim açığını kapatmaya çalıştığımız çocuklarımız nihayet tam zamanlı yüz yüze eğitime başladılar. Pandeminin gölgesinde geçen yaklaşık iki yıllık süreçte çok yoğun bir çaba harcayan öğretmenlerimiz de yüz yüze eğitimle huzura kavuştular. Halen devam eden pandeminin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilmek adına, geçen yıl “Cam Ekrandan Can Ekrana” konu başlığında değerli Eğiitimci Yazar İrfan Ertav’ın himayelerinde ülkemizin öncü eğitim liderlerini öğretmen, öğrenci ve velilerimizle buluşturduk. Okulumuz Eylül ayından itibaren çok yoğun bir tempoda faaliyetlerini sürdürmekte olup öğretmen, öğrenci ve veli eğitimleri devam etmektedir. Pandemiden en çok etkilenen gruplardan biri olan velilerimize yönelik “Aile İçi İletişim ve Ebeveyn Tutumları” başlığı ile bir dizi seminerler vermeye başladık. Eğitimci Yazar İrfan Ertav’ın sunumlarıyla öncelikle birinci sınıf velilerimizi bu güzel eğitimlere tabii tuttuk. Tüm pandemi kurallarına riayet ederek gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizin amacını kısaca şöyle özetleyebilirim:

  1. İdeal veli davranışları vasıtasıyla çocuklarda karakter eğitiminin doğru kazandırılması hedeflenmektedir.
  2. Aile içi iletişim becerileriyle mutlu aileler oluşmasına katkı sunmaktır.
  3. Okul ve aileliler arasındaki bağın güçlü tutulmasını sağlamaktır.
  4. Toplumun en küçük yapı taşı olan ailede etkili iletişim becerilerini geliştirmektir.
  5. Okulu gerçek hayatın prova yeri olarak görüp okul paydaşlarıyla sağlıklı ve huzur veren bir ortam oluşturabilmektir.
  6. Ruhsal ve bedensel olarak üst öğrenime hazır öğrenciler yetiştirmektir.

Bu amaçlara uylaşabilmek için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda emeğini ortaya koyan Eğitimci Yazar İrfan Ertav’a ve kıymetli meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA