Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 18:46

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı Açıldı

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı’nın açılışı Genel Başkan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı Açıldı

Açılış programında konuşma yapan Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanı Serkan Öztoprak, “Bugün burada ocağımızın açılışını Sayın Genel Başkanımız Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun katılımı ile gerçekleştiriyoruz. Biz Osmanlı Devleti’nin torunları olarak bu vatana yararlı hizmetler yapmak adına yola çıktık. İnşallah yaptığımız her hizmet hayırlara vesile olacak. Ben başta Sayın Genel Başkanımıza ve tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Öztoprak’ın ardından söz alan Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkanı Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ise şunları söyledi:

“Konuşmama dedem Abdülhamid Han’ın şu sözleri ile başlamak istiyorum; ‘Hiçbir fani ihtirasım yoktur. Şu son günlerimde tek gayem vatanı selamet ve huzur içinde görmektir.’ Bizler Osmanlı torunu olmak gurur duyan bir milletiz. Devletimizin çıkarları her zaman şahsi çıkarlarımızın üzerinde olmuştur. Bugün Osmanlı üzerinden kirli siyaset yapanları ve bu ülkede yaşayıp da Osmanlı’nın adından rahatsız olanları da görüyoruz. Bugün Siyonistler dedem Abdülhamid Han’dan rahatsız oluyor, bugün Bizans artıkları dedem Fatih Sultan Muhammet Han’dan rahatsız oluyor. Bugün İngiliz’i, Fransız’ı, Ermeni’si Osmanlı’yı hazmedemiyor. Peki bu ülkede yaşayıp Osmanlı’dan rahatsız olanlar neden Osmanlı’yı hazmedemiyor? Bizi yücelten İslam’dır. Bizi sevmeyenlerin derdi İslam’dır. Bizim derdimiz İslam’dır, ümmettir, millettir. Hedefimiz özgür Kudüs’tür, Doğu Türkistan’dır. Hayalimiz güçlünün haklıyı ezmediği bir dünyayı kurmaktır. Nasıl ki 600 küsür yıl boyunca dedelerimiz bu millete hizmet ettiyse bizlerde aynı şekilde Devlet-i Aliyye Ocakları adına sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkanı Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu tarafından kesilerek Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA