Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 11-11-2021 16:16

Çarşamba’da Fidanlar Toprakla Buluştu

“Geleceğe yapılan en büyük yatırım insana ve doğaya yapılan yatırımdır” düsturuyla yola çıkan Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile güzel bir ortaklığa imza atarak ülkemiz dört bir yanını ağaçlandırmaya başlamıştır.

Çarşamba’da Fidanlar Toprakla Buluştu

Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” ile 11.11.2021 Saat 11:00 de tüm ülkede eş zamanlı olarak hükümlü, yükümlü ve personelde ağaç sevgisinin pekiştirilmesi, çevreye olan duyarlılığın artırılması en önemlisi ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolünün sağlanmasında kurum olarak katkıda bulunmak amacıyla ‘‘Milli Ağaçlandırma Günü’’ münasebetiyle ağaç dikimi yapıldı.

Bu kapsamda Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde cezalarını infaz eden yükümlülerin gönüllü katkılarıyla ve Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir, Denetimli Serbestlik Savcısı Yusuf Bayri, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Safa Başar, Kadatsro Hakimleri Muhammet Ali İkinci ve Birkan Fırat Afşar, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar ve personelinin katılımı ile fidan dikimi gerçekleşti. 

200 Çınar, Leylandi ve Oya Fidanı Toprakla Buluştu

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkında; çınar, leylandi ve oyadan oluşan 200 fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin “Bakanlığımız tüm çalışmalarında insana yapılan yatırımından son derece önemli olduğu inancıyla hareket etmekte, bu bağlamda hükümlülerin insan hak ve onuruna yakışır şekilde cezalarını infaz etmeleri ve sonrasında yaşadıkları topluma faydalı olabilmelerini amaçlayan bir infaz sisteminin tesisi için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Çünkü biliyoruz ki insana yapılan yatırım hiçbir zaman zayi olmaz.

İşte bu bağlamda toprağın ağaçla buluşması, geleceğimizin, nefesimizin güvence altına alınması amacıyla 2008 yılından bu yana devam eden ağaçlandırma faaliyetlerinin milli bir seferberliğe dönüştüğü ülkemizde bu yılda "Mili Ağaçlandırma Gününde Geleceğe Nefes" ağaçlandırma kampanyası kapsamında üzerimize düşen vatandaş sorumluluğumuzu yerine getirmek ve ağaç dikmek için buluşmuş bulunuyoruz.

2019 ve 2020 yıllarında ülke çapında dikilen fidanlarla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren proje kapsamında, 2021 yılında da bu yıl tüm Türkiye’de 252 milyon fidanın toprakla buluşması hedeflenmiştir. Bugün işte bu hedefe bir nebze katkı sağlamak amacıyla ilçemizde projeye destek vererek 200 fidanı toprakla buluşturmak için buradayız. Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile birlikte yükümlülerimizin katkılarıyla ilçemizde gelecek nesillere daha yeşil bir doğa, daha yeşil bir Çarşamba bırakmak için ele ele vererek ülkenin geleceğine yapılan yatırımlara katkı vermelerinin manevi hazzını duyuyoruz.

Bu vesileyle, kendi elleriyle diktikleri fidanlar ile doğanın yaşamasına ve geleceğe katkı sağlayacak olan yükümlülerimize, etkinliği gerçekleştirmemizde desteklerini sunan Çarşamba Belediyesine ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA