Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 12-11-2021 17:12

Çarşamba’da ‘Bi Hareketine Bakar’ Uygulaması

Çarşamba ilçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri kullanımının artırılması adına başlatılan ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası ile ilgili uygulama yapıldı.

Çarşamba’da ‘Bi Hareketine Bakar’ Uygulaması

Çarşamba ilçesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda gerçekleştirilen uygulamada Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından sürücülere broşür ve koronavirüs pandemisi nedeniyle maske dağıtımı yapılırken, sürücülere emniyet kemeri kullanımının önemi hakkında bilgiler verildi.

Kampanya ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, “İçişleri Bakanlığımızın ‘Bi Hareketine Bakar’ mottosuyla başlattığı kampanyamızla ilgili bizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trafiğe baktığımızda emniyet kemerinin insanları yüzde 45 oranında hayatta tuttuğunu, yüzde 60 oranında ağır yaralanmaları önlediğini görüyoruz. Emniyet kemerini bağlamanın trafik kazalarında insanın en temel hakkı olan yaşam hakkını koruduğunu görüyoruz. Trafik kurallarına uymamız sadece kendimiz için değil trafikte bulunan diğer tüm vatandaşlarımızı korumamız için önemlidir. Bölgemize baktığımızda kazaların kurallara uymamaktan olduğunu görüyoruz. Şunu da mutlulukla söylememiz gerekir ki; Bakanlığımızın son yıllarda aldığı tedbirlerle birlikte trafik kazalarında büyük oranda azalma olduğunu ve ölümlerde büyük oranda düşüş olduğunu görüyoruz. Bunu sıfırlamak mümkün değil, ama en aza indirebiliriz. Bu nedenle bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz trafik kurallarına uymaları” şeklinde konuştu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA