Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-11-2021 16:44

“Üretici Mağduriyetinin Giderilmesini İstiyor”

Merzifon Ziraat Odası Başkanı Erkan Aktaş, soğan tarlalarına giderek mevsimlik tarım işçileri ve soğan üreticileriyle dertlerini FOX TV’de dile getirerek mağduriyetlerine çözüm beklediklerini söyledi.

“Üretici Mağduriyetinin Giderilmesini İstiyor”

Merzifon Ziraat Odası Başkanı Erkan Aktaş Fox TV’ye yaptığı açıklamada soğan üreticisinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi ile ilgili görüşlerini tüm detaylarıyla paylaştı.

Soğan fiyatlarının bu yıl düşük olması Merzifon ilçesindeki çiftçileri üzdüğünü dile getiren Aktaş, “Soğan üreticimiz maliyetlerin artışının altında eziliyor. Toptan satış fiyatı maliyeti kurtarmıyor. Çiftçilerimiz bu nedenle üretip topladıkları soğan da işçi, mazot, gübre masraflarının da yüksek olması durumundan tarladan soğanlarını kaldıramıyor. Artan giderler soğan üreticilerimizin olduğu gibi diğer üreticilerimizin de belini büküyor. Ektiğinin karşılığını alamayan soğan üreticimiz ve diğer üreticilerimiz ürünlerinin  hasadını yapmak istemiyor. Girdi maliyetleri gerçekten yüksek ve üreticiyi zorluyor. Bu da Amasya da olduğu gibi tüm ülkemizde tarımı olumsuz etkiliyor. Bizim isteğimiz Ziraat Odaları olarak ülkemizde çiftçimize sahip çıkılması adına çalışmalar yapılması” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA