Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 16-11-2021 15:21

Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İnşaatı Tüm Hızıyla Sürüyor

2021 yılı Mart ayında temeli atılan Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaatı tüm hızıyla sürerken Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Diş Tabibi Ekrem Özel, yeni hastanenin 2022 yılı Ekim ayında hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İnşaatı Tüm Hızıyla Sürüyor

Mevcut Diş Hastanesi’nde ameliyathane olmadığını ve mevcut polikliniklerin yeterli sayıda olmadığını söyleyen Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Özel şunları söyledi:

“2021 yılı Mart ayında temeli atılan 20 üniteli olarak planlanan Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz projede yapılan değişiklik ile 27 üniteye çıkarıldı. 4 katlı olacak olan merkezimiz 4 bin 56 metrekare kapalı alanı ile hizmet verecek. Mevcut merkezimizde 16 diş hekimimiz ve 14 polikliniğimiz var. Faaliyete girecek olan merkezimizde ise 1 adet acil diş ünitesi, 1 adet mahkum diş ünitesi ve 1 adet ameliyathane ile birlikte toplam 27 ünite olacak. Ayrıca merkezimizde 1 adet panoramik film cihazı, 2 adet periapikal röntgen birimi, 2 adet pedodonti kliniği de yer alacak. Salıpazarı, Ayvacık, Terme ilçeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 300 bin nüfusa hizmet veriyoruz ve yıllık ortalama 110 bin poliklinik muayenesi, 17 bin 900 diş çekimi, 4 bin 800 kanal tedavisi, 13 bin 250 dolgu işlemi ve 18 bin 450 protez yapımını mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Toplam 4 ilçeye hizmet verdiğimiz düşünüldüğünde yeni yapılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile birlikte 14 poliklinik 27’ye çıkacak ve 27 diş tabibi ve 100’e yakın personel ile bu 4 ilçeye daha iyi şartlarda hizmet vereceğimizi düşünüyoruz.  Yeni merkezimizin en yakın zamanda hizmete açılması için sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA