Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 15:25

“Onur Gündüz Yalnız Değildir!”

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken, “Dar Ağacında Üç Fidan, Yüreklerimizde Sonsuz Bir Orman Oluşturmuştur” başlıklı haberi sosyal medya hesabından paylaşan ve hakim karşısına çıkacak olan Birleşik Kamu İş Samsun İl Temsilcisi Onur Gündüz’ün yanında olduklarını dile getirdi.

“Onur Gündüz Yalnız Değildir!”

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken konu ile alakalı olarak şunları söyledi:

“6 Mayıs 2021 tarihinde, Eğitim İş Sendikası Genel Merkezince yayınlanan “Dar Ağacında Üç Fidan, Yüreklerimizde Sonsuz Bir Orman Oluşturmuştur” başlıklı haberi sosyal medya hesabından paylaşan, Birleşik Kamu İş Samsun İl Temsilcimiz Onur Gündüz, 30 Kasım 2021 günü, Silahlı Terör Örgütü propagandası yaptığı iddiası ile hâkim karşısına çıkacaktır.  Bu iddiayı şiddetle reddediyoruz.

6 Mayıs tarihi, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” diyenlerin gönlünde hala kanayan bir yaradır. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilmelerinin ardından her yıl düzenli olarak anılmaktadır. Üç fidanın davalarındaki doğruluk, davranışlarındaki samimiyet, inançlarındaki güç, yok edilemeyen bir irade olarak bugün de yaşamaya devam etmektedir. Üç fidanın hayattan koparılmasının üzerinden 49 yıl geçse de geride bıraktıkları Tam Bağımsız Türkiye mücadelesi bugün de davam etmektedir.  

Adil olmayan bir düzenin, adil olmayan yargılanmaları sonucu darağacına gönderilen ve son nefeslerinde bile Tam Bağımsız Türkiye diyen üç fidan, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Aradan yarım asra yakın bir zaman geçse de; devrimci duruşları, kavgaları ve devrettikleri mücadeleleri günden güne büyümeye devam etmektedir.

Teröre destek verme suçlaması, siyasetçilerin veya kanun arkasına sığınan kimi kimselerin her türlü özgür düşünceyi susturmak için özellikle son zamanlarda arkasına sığınmayı çok sevdikleri bir susturma  işlevi görmeye başladı. Bunu meşrulaştırmak ve  kullanabilmek için de teröre destek kavramını bilinçli bir şekilde bulandırıyorlar.

Her 6 Mayıs’ta milyonlarca insan idam edilen  Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmaktadır. Hatta ülkemizde Deniz Gezmiş’in adına kurulmuş ve faaliyetine devam eden bir vakıf bulunmaktayken, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmak için sosyal medya hesabından Eğitim İş Genel Merkezi’nin paylaşımını yapan başkanımız Onur Gündüz  hakkında açılmış terör ve teröristi övmek suçlaması gülünçtür. Eğer Onur Gündüz’ün paylaşımı iddia  makamının dediği gibiyse bu ülkede aynı suçu işleyen milyonlar bulunmaktadır.

EĞİTİM-İŞ; üyeleri başta olmak üzere, tüm emekçilerin ortak ekonomik, sosyal, özlük, mesleksel, sendikal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirerek onlara daha onurlu ve saygın bir yaşam düzeyi sağlamak için mücadele eder.

Ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkı olduğunu savunur, bu hakkın yaşama geçirilmesi için mücadele eder.

Üyelerinin üstün sorumluluk duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösterir.

Eğitim yoluyla dostluğun, dayanışmanın, hoşgörünün, insan haklarına ve demokrasiye saygının geliştirilip güçlendirilmesi için mücadele eder.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yüce Türk adaletine güvenimiz tamdır.

Evrensel hukuka, açık ve net ölçülere, ifade özgürlüğüne uygun bir karar verilmesini bekliyoruz.

Onur Gündüz yalnız değildir…

Hukuka uygun verilecek karar hem adalet için, hem de bu toplum için bir umut olacaktır.

Genç yaşlarında bize tam bağımsız Türkiye özleminin önemini ve Nazım’ın dediği gibi “ölümün adil olması için yaşamın da adil olması” gerektiğini öğreten, yüreğimizde orman olan darağacındaki üç fidanı büyük özlem ve saygıyla dün andık, bugün anıyoruz, yarında anacağız…

Ve onların karanlığı titreten gür ve kararlı sesiyle, inadın en çok yakıştığı o düşü aynı kararlılıkla haykırıyoruz…

Yaşasın Tam Bağımsız TÜRKİYE.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA