ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 21-12-2021 14:17

Aydemir: “’Yeter ki Çarşamba Şeker Fabrikası Çalışsın”

Çarşamba kamuoyunun son günlerdeki en önemli gündemlerinden olan Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden üretime başlaması konusuna Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir kayıtsız kalmadı.

Aydemir: “’Yeter ki Çarşamba Şeker Fabrikası Çalışsın”

Fabrikanın üretime başlamasının yeniden gündeme gelmesini değerlendiren Ziraat Odası Başkanı Aydemir, “Bölge çiftçileri adına gelişmeleri heyecanla takip etmekteyiz” dedi.

Aydemir, Çarşamba Şeker Fabrikası’na pancar temininin, pancardan uzaklaşan üreticinin tekrar pancar ekmesinin zor olacağı konusundaki görüşlere son noktayı koyarak, “Hiç kimse merak etmesin çiftçimiz fabrika bacasından tüten dumanı gördüğü anda pancar ekimi sorun olmaktan çıkacaktır” diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Ülkemizin en bereketli topraklarına sahip olan bölgemizde, çiftçilerimizin pancar ekmeye hevesli olduğunu belirtmekte fayda görüyorum, ancak bu hevesi gerçeğe dönüştürmek için üretilen pancarın diğer fabrikalarda değil de Çarşamba Şeker Fabrikası’nda işlenmesi mutlak gerekliliktir. Son yapılan fiyat artışları sonucu diğer ürünlere oranla daha fazla kazandıran şeker pancarı üretiminin fabrikamızın faaliyete geçmesinden itibaren 3 yıl sonunda 100 bin tonun üzerine çıkacağını öngörmekteyiz.”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Şunu net bir şekilde bir kez daha belirteyim ki Çarşamba Şeker Fabrikası üretime başladığı an en büyük desteği bölge çiftçisinden görecektir. Ayrıca fabrikamızın bacasında duman tütmeye başladığında Bafra, Ladik, Havza ilçelerimizde de üreticilerimiz şeker pancarı üretimine başlayacak. Bizlerde süreci ısrarlı bir şekilde takip ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA