ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 22-12-2021 15:21

“Samsunlu Çiftçiye Özür Borcunuz Var”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın şimdiye kadar açılmış olduğunu dile getirerek bir açıklama yaptı.

“Samsunlu Çiftçiye Özür Borcunuz Var”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2019 yılında Samsunlu çiftçiye şeker fabrikası açılacak diye müjde veren zat-ı muhteremler 2022 ye günler kala yine aynı açıklamalarda bulunuyorlar. Samsunlu çiftçilerimiz hiçbir kar gütmeden bölgemizde bulunan ve 12 yıldır kapalı olan şeker fabrikasının üretime geçmesi için gecesini gündüzüne katarak 2020 ve 2021 yıllarında siyasilerin bu sözleri üzerine şeker pancarı ekmiştir. Ama ne yazık ki şeker fabrikası 2020 yılında açılmadığı gibi 2021 yılında da faaliyete geçmeyerek Samsunlu şeker pancarı üreticisini basında boy boy poz verenler mağdur etmişlerdir.

Samsun ilçelerinde üretilen şeker pancarı 325 km uzaklıkta ki Kastamonu Şeker Fabrikasına gönderilmiştir. Nakliyeyi beklerken, nakliye sırasında ürün fire vermiş ve çiftçilerimiz mağdur olmuşlardır.

Buradan Çarşamba Şeker Fabrikası’nın 2019 yılındaki Müdürü Akif Ulukaya şuan ki Müdürü Mücahit Altan, Sendika Başkanı Sinan Türe ve  teknik heyetin gayretlerini yakinen bildiğimiz için onların çiftimizin mağdur olmalarında herhangi bir payları yoktur

Toprağına gübre, mazot, tohum ve ilaç fiyatlarından dolayı küsmüş olan çiftçimizi 2022 yılında nasıl ikna edeceklerini merak etmekteyiz?

Önemli olan söz vermek değil önemli olan sözünün arkasında durmaktır. Samsunlu çiftçi sözünün arkasında durmuştur ama bazı Samsunlu siyasetçiler ne yazık ki her zaman ki tükürdüklerini yalamışlardır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA